Ana içeriğe atla

Bir ekmegi herkese bolebilen Babalar yok artik Pizza Ismarliyor babalar cocuklarina.



"Babam dünyanin en güçlü adamiydi! Bir ekmegi hepimize bölebiliyordu." Yilmaz Güney

Bazi sozler insani okuyunca kendine ceker bunu Borges'in blogdan alintiladim. Sag tarafta duran bloglari okuyun orada cok guzel seyler oluyor kacirmayin derim alternatif birseyler ariyorsaniz orada var. Ben onlari her gun Reader araciligiyla okuyorum.

Yilmaz Guney babasi yuceltmis; ekmege kiymetini vermis, saygisini gostermis.


Gunumuzde ekmegin kussiyeti dustu sanki; ekmeklerin artik degisik cesitleri var. Marketler acildi herkesin sofrasinda artik ekmekten daha fazlasi var belki de bu yuzden ekmegi pek algilayamiyoruz. Cocuklugumda Annem-Ben ve kardesimin ortaklasa aldigi salamin tadi bugun yok. Ya da koyde cokelek yerken carsidan gelen Zeytin'in tadi; buyukbabamin torenle kestigi karpuzun tadi yok.

Tatlar degisiyor; ulasabildigin giyecek artik sana tat vermemeye basliyor. Bugunumuze cok sukurler olsun; insan para kazandikca insanligindan uzaklasiyor o yuzden gercekten cok param olsun istemem ama muhtac olmak da. Bir ekmegi herkese bolebilen bir babadan butun cocuklarina pizza ismarlayan babaya gectik. Hangisi daha karizmatik derseniz elbette bir ekmegi herkese bolebilmek.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …