Ana içeriğe atla

Sandiktan cikana sayginiz yok bari vajinadan cikana olsun.Basbakanla ilgili yazilanlari okuyorum;sonra dusunuyorum ben salak miyim?

Cevaplar geliyordur;evet salaksin diye cunku bu secimde de AKP kazansin istiyorum.Secimlerde isim dolaysiyla belki oy veremiyorum ama kazansin istiyorum. Hakaret edenlerin bir kere hakaret etme olcutu belli;ayni fikirde olmama.

Bir kere Kilicdaroglu gibi tepeden inme degil;Kilicdaroglu Genelbaskanligi altin tepsi icinde buldu.Erdogan Kilicdaroglu'ndan asabi ve daha gerici olabilir ama bana daha samimi geliyor. Elbette benimde anlamadigim davranislari var; mesela surekli 3 cocugu empoze etmesi, katliam sadece Suriye'de yapiliyor gibi gostermesi,gereksiz yere kurtaj polemigi baslatmasi son donemdeki yanlis hareketleri. Ancak alternatifi yok; en yakin rakiplerinden CHP muhalefette bile koltuk paylasirken kavga ediyor; bir digeri milliyetciligi korukluyor. Universitelerde korku saliyor;reis seciyor v.s.


Elbette daha temiz,daha net siyaset isteriz ama elimizde yok;elimizde bu var baska yok. Kendisi bu ulkeye laik basbakandir; ama sadece Akp'ye degil oy veren herkese;vermeyen bircoguna layiktir. Memlekette gun icinde isyerlerimizde her gun siyasetin bir turu yasanirken, Akp gidecek sorunlar bitecek sanmak buyuk yanilgidir.

Sorunlar yapisaldir ve bunda hepimizin sucu vardir. Hepimiz fis almayip vergi kacirmaya aracilik ederken, kimimiz adam vurmak icin silah edinirken, kimimiz torpil pesinde kosarken,kimimiz bir Avrupa ulkesi vizesine ulkemizi satabilecekken, sadece siyasileri elestirirek cozum uretmek mumkun degildir.

Konulan kurallar disinda mesru bir Basbakani sindiremeyenler de unutmasinlar ki onlari sindiremeyenlerde var; ama hepimiz saygiyi ogrenmeliyiz. Ayrica dindar oldugunu soyleyen bir Basbakan'dan kurtaja taraf olmasini bekleyemeyiz; yanilgi olur.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Bıyıklı Canan ağdalı Can

Kadınlar hayatın her alanında geri mi kalıyorlar, aslında bakınca biraz evet, bu evetin nedeni de kadınlar alınmasın, uğraş alanlarını daha fazla erkek erin yoğun olduğu alanlara kaydırıyorlar. Kadınların özellikle pozitif ayrımcılık talepleri beni çıldırtmak için yetebiliyor. Kadınlar her alanda var olmak istiyorlar, bunun ana sebebi de şu ki, erkekler kendilerini hep üstün gördükleri için kadınlarda eşitliği yakalamak istiyorlar, oysa kadın da erkek de kendi içinde yetenekleri olan ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken cinsiyetler, oysa biz aynı kefeye koyuyoruz onları, iş bu yüzden pisuarda işemek isteyen kadınlar türüyor, diğer yanda da hamile erkekler, her şey eşit olmak adına. Artık kadınlar baş kaldırıp kendi çocuklarını da kendilerini doğurmaya karar veriyorlar. Sperm bankası diye bir olgu ortaya çıktı. Kıyafetler bir yandan unisex olma yoluna giderken bir yandan da etek giyen erkekler türüyor. Ağda yapılması da erkekler arasında yaygınlaşıyor. Manikür, pedikür de çabası, bırak

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.