Ana içeriğe atla

Ronaldo Messi RONMES 95 golle büyük liglerin en golcü .takımı.Kolay mı 50 gol atmak, dile kolay geliyor, nedir canım 50 gol, Barcelona Şampiyonluğu kaybedince gözler Messi Ronaldo kapışmasındaydı, aslında Ronaldo takım ligi kazanınca ve Şampiyonlar liginde Madrid 2-0 öne geçince oldukça mutluydu, ancak Messi dün 4 atınca Messi sevenler derneği mutlu oldular. Demek ki büyük takımlarda bazen tek futbolcunun üzerine kurulu olabiliyor, bir yanda Messi, bir yanda Ronaldo peynir ekmek gibi gol atabiliyorlar. Bizim ligimizde Burak Yılmaz sonrası 20'li gole ulaşan yokken İspanya'da 2 futbolcu toplam 95 atmışlar, bence RONMES isimli bir grup kursunlar ve ikisi toplam 100 gol atmaya baksın nerdeyse 100 gol atacaklar. Bu arada Messi'nin gol ortalaması 1.39 iken Ronaldo'nun ortalaması 1.07.Messi 17 adet asist ile asist krallığında da lider. Dün hep bizim ligimizden örnek verenler çıkmış ama sadece 6 takım gol üstü atmış.8.sıradan 17.sıraya Rayo Vellacano'ya kadar ki bizim Elvir Boliç de oynamıştı, 50 gol atabilen takım yok ligde.

Real Madrid 117 gol atarken Barcelona 112 gol atmış, RONMES toplamda 95 gol atmışlar. İngiltere'de Manchester City 90 gol atmış, ligin en çok gol atan takımı.5 takım 50 gol üstü atabilmiş.İtalya'da Milan'ın 70 golü var.İtalya liginde 7 takım 50 gol barajını aşabilmiş.Almanya liginde Borussia Dortmund ise 80 gol atmış.Burada da 5 takım 50 gol üstü atabilmiş.Fransa'da Paris St.Germain'in 66 golü var ve 4 takım 50 golü geçmiş.Hollanda'da Ajax'ın 93 golüne karşılık  9 takım golü geçmiş.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Bıyıklı Canan ağdalı Can

Kadınlar hayatın her alanında geri mi kalıyorlar, aslında bakınca biraz evet, bu evetin nedeni de kadınlar alınmasın, uğraş alanlarını daha fazla erkek erin yoğun olduğu alanlara kaydırıyorlar. Kadınların özellikle pozitif ayrımcılık talepleri beni çıldırtmak için yetebiliyor. Kadınlar her alanda var olmak istiyorlar, bunun ana sebebi de şu ki, erkekler kendilerini hep üstün gördükleri için kadınlarda eşitliği yakalamak istiyorlar, oysa kadın da erkek de kendi içinde yetenekleri olan ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken cinsiyetler, oysa biz aynı kefeye koyuyoruz onları, iş bu yüzden pisuarda işemek isteyen kadınlar türüyor, diğer yanda da hamile erkekler, her şey eşit olmak adına. Artık kadınlar baş kaldırıp kendi çocuklarını da kendilerini doğurmaya karar veriyorlar. Sperm bankası diye bir olgu ortaya çıktı. Kıyafetler bir yandan unisex olma yoluna giderken bir yandan da etek giyen erkekler türüyor. Ağda yapılması da erkekler arasında yaygınlaşıyor. Manikür, pedikür de çabası, bırak

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.