Öne Çıkan Yayın

Congrats Sweden, Loreen,Eurovision,Türk'ün Türk'ten baska dostu Cemil Elmas'tan baska kuyumcusu,Bülent Özveren'den baska sunucusu olmadigini mi gosterir.Dün gece Azerbaycan'in baskenti Bakü'de gerçeklesen 57.Eurovision Sarki Yarismasi'nda ipi gögüsleyen sarki Isveç'li Loreen'in "Euphoria"si oldu. Isveç, aldigi toplam 372 puanla Norveç'in 2009'da aldigi puanin (387) ardindan Eurovision tarihinin en iyi 2. derecesini elde etti. 259 puanla Rusya ikinci (2.), 214 puanla Sirbistan üçüncü (3.) olurken, Can Bonomo'nun temsil ettigi Türkiye 112 puan toplayarak yedinci (7.) oldu.

Cemil Elmas'in basarilar diledigi yarismanin sunucusu ise Bulent Ozveren oldu; Bulent Ozveren ile Eurovision ayrilmaz ikili; her ikisi de beraberliginin tadini cikariyor ben sahsen her yil Bulent Ozveren'in sunmasini isterim.
Isveç televizyonu SVT'nin Eurovision finalinden bile daha çok izlenen ulusal müzik yarismasi Melodifestivalen'ini kazandi kazanali Avrupa basininin favori olarak gördügü ve hem sovuyla hem de farkli ülkelerdeki liste basarisiyla adindan söz ettiren "Euphoria" sarkisi Thomas G:son & Peter Boström imzali.

Isveç, daha önce Eurovision'u ilk kez ABBA grubu ile 1974 yilinda kazanirken, yarismayi 1984, 1992 ve 1999 yillarinda da zirvede tamamlamisti. Seneye büyük olasilikla Stockholm'de gerçeklesecek 58.Eurovision Sarki Yarismasi ile yarisma bir kez daha kuzeye geçmis oldu.

Türkiye'yi yarismada basariyla temsil eden ve Candas Bas imzali sovuyla dikkat çeken Can Bonomo ve ekibi ise en yüksek oylarindan 12 puani Azerbaycan'dan, 10 puani ise Arnavutluk'tan aldi. Türkiye'ye diger ülkelerden gelen puanlar söyle: Almanya 8, Belçika 7, Avusturya 3, Bosna-Hersek 4, Bulgaristan 7, Danimarka 2, Makedonya 8, Fransa 5, Gürcistan 7, Macaristan 3, Malta 8, Romanya 3, San Marino 5, Isveç 6, Isviçre 3, Hollanda 8,  Israil, Ingiltere ve Litvanya 1. Finalin ardindan yapilan duyuru ile, 24 Mayis Persembe günü yapilan 2. yari finalden ise Türkiye'nin 5. sirada çiktigi ögrenildi.

Can Bonomo 7. Oldu bakalim seneye ne olacak. Bulent Ozveren tatile cikiyor diyenlerde yok degil.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar