Ana içeriğe atla

Sana dun yakindan baktim I-Phone ama yakinmadan

Gundem durgun gibi kendi icinde zaman zaman hareketleniyor. 28 Subat davasi 03 Temmuz Davasi tarihle bu kadar icli disli olmamistik. Ligimiz asagi yukari 12 takim icin bitti: 6 takim hedefleri icin sahadalar; ustelik bunlardan hedefine gelecek sezona daha erken baslayacaklar.Baslamak bitirmenin yarisi derler ama bazen bitmesi de insana yeni bir baslangic getirir. Aslinda boyle cumleler kurup hayatta ki insanlara moral vermeye calissak da hayat zor. Hizmeti alan hizmeti verene iskence ettigi icin ne verilen hizmeti veren mutlu oluyor ne de baski kurmak isteyen alan.

Alirim veririm ben seni yenerim diyerek adim alisirken bugun kosan hayati yakalamak adina elimizde birer teknolojik alet var.Hayatimizi aletler dusunculerimizi ise artik sosyal medya yonlendiriyor.

Turkiye'de bazen guzel tanimlamalar bulunabiliyor bunlardan biri de sosyal medya; guzel bir tanimlama sosyal medya; hepimizin sevdigi ama icten ice sevdigi bir yandan da elestirdigi medya.

Bugun Basbakan kendisini Google'da arasa ve sonuna kadar sabredip hakkinda yazilanlari okusa sizde nette hakkinda birkac kelam yazmissaniz hakkinizdaki dusunceleri bilebilir.

Artik yazilar daha evrensel; internette hemen bulunuyorlar boyle olunca da Google sorsan arsivini cikariyor insana. Internetin kimi urunleri tukeniyor ama kullanicisi hep ayakta.

Aslinda yazarken ana amac internet degildi ama internet konusu bizi buralara surukledi. Suruklene suruklene yasiyoruz; kimileri de surune surune yasiyor bir sekilde yasiyoruz. Aldigimiz nefese henuz vergi gelmedi; ama nefes almak da zor. Iki yakamizi oyle baglamislar bizi oyle bunaltmislar ki bazen nefes almak da mumkun degil.

Simdi dusundum de Telekom reklaminda ne guzel koy ismi bulmus mumkunlu koyu.

Dun hayatimda ilk defa Iphone yakindan baktim; bugune kadar yan bakilmisliklarim vardir.Ama ben bir Blackberry kullanicisiyim; onunla arkadasligimiz temmuzda 2 yila dayanacak. Bana gazeteyi, kitabi dergiyi biraktirdi ama uyanik oldugum her an dunyayi takip ediyorum ama bosa o da yerinde sayip duruyor.

Uzun zamandir boyle kelimeleri birlestirmemistim; iyi oldu akti yazi;

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha