Ana içeriğe atla

Reklam Yalana Benzer Pembesi de olur Karasi daGunun anlam ve onemine yine futboldan baslarsak kadin okuyucularimizi kaybederiz. Ama dun gece gercekten Barcelona-Chelsea maci ilgincti keske su kadinlar futbolu sevseydi. Erkekler sahada gordukleri oyunlari daha cok severken; saha demekten kastimiz burada canli izleyebilecekleri oyun, yarismalari severken kadinlar daha yaralayici, dedikoducu yarismalari seviyor. BBG, Gelinim Olur Musun, Survivor v.s gibi.


Bayan okurlarimiz kizacak ama kadin ile erkek esit degildir ama estir; ikisinin de avantaj ve dezavantajlari vardir.


Basbakan Imam Hatipller gozbebegimiz olacak demek; bu bazilarini korkutmustur ancak cok da korkacak bir durum yok; kimi Harward sever; kimi Imam Hatip.


Murat Yetkin 28 Subat ile yuzlesmek istemis; aslinda 28 Subat medyaya bakarken sunu ortaya koymak lazim; kim istedigi icin kim korktugu icin destek verdi.


Eylem yapanlari gorunce kizdigimiz oluyor ancak eylemciler olmasa bizler bazi haklarimizi alamayiz. Recep Akdag Oktay Vural ile mecliste tartismis; Doktor cinayeti, sehitler v.s olumler hukumete karsi kullaniliyor; tum olulerden hukumet sorumlu demek kolaya cakmaktir.

Bu ulkede hukumetin sorumlu olacagi birsey varsa bana gore vatandasin zaman yagmalanmasidir.


Hayatimizda hic konusmadigimiz kadar tiyatro konusuyoruz, yaziyoruz reklamin iyisi kotusu olmaz derler.


Reklam yalana benzer pembesi de olur karasi da.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha