Ana içeriğe atla

Egitim sistem degil; Kuran ve Imam Hatip Mucadelesi.4+4+4 Meclis'ten gecti o kadar cok konusuldu; edildi sonunda tahmin ettigimiz merkeze geldi; O Merkezde Kuran ve Imam Hatiplerdi. Basbakan dun aciklamis memnuniyeti; Aciklarken de Mehmet Akif Ersoy'un 1928 tarihli bir siirinden alinti yapmis; cok hosumuza giti; buraya da alalim dedik.

Ya acar Nazm-i Celil'in bakariz yapragina
Yahut ufler geceriz bir olunun topragina.

Inmemistir hele Kur'an bunu hakkiyla bilin
Ne mezarlikta okunmak, ne de fal bakmak icin

Mehmet Akif Kuran'I cok guzel tanimlamis. 28 Subat intikam almak icin yapiliyor bunlar. Erdogan'a 28 Subat tesekkur etsin deniyor ama Erdogan sadece 28 Subat'in urunu degil; Iritca diye diye yanlis politika izleyenlerin urunu. Erdogan'in yildizi Istanbul'da yaptiklariyla parladi ama biz Erdogan sadece Islamci yonuyle lanse ettik. Oysa Erbakan daha musluman gorunuyordu.

28 Subat darbe vurdu; ama vurdugu darbe kendisine dondu, bugun o donemde Ordu da olup; darbe yapanlara ozenenler simdi Balyoz v.s sorusturmalarindalar. Yeni egitim sistemi Kuran Kurslarinin, Imam Hatiplerin onunu acti. Demek ki yasaklamadan ote baska seyler yapilmaliydi. Onunu kapattiginiz , katsayi ile tikadiginiz Imam Hatiplerin kalitesinde normal okullarinizda egitim verseydiniz; sizin cocuklariniz kazansaydi sinavi; onlar kazandikca sizde kazansaydiniz. Fettuhlah Gulen gibi sizde okullar acip; gariban cocuklara sahip ciksaydiniz.

Kuran ve din oyle bir noktaya getirildi; oyle bir alana hapsoldu ki sanki ulkeyi bolen onlar gibi gosteriliyor. Laik bir devlet;ama koklerinde o kadar fazla Islam var ki; kacmaniz pek mumkun degil.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha