Ana içeriğe atla

Birileri sagimizi kasip duruyor hem de sag iktidar varkenHayattan intikam almak: Siz hic hayattan intikam aldiniz mi; yoksa intikam almak yerine sadece intikam soguk yenen bir yemektir deyip kenara mi cekildiniz. Hayattan intikam alinmaz o sizin rakibiniz degil; ancak yasadiginiz hayat size intikam alabilecekleriniz listesini sunabilir.

sezon birincisinin avantajinin olmadigi playoff: Play Off yatip; Play Off ile kalkacagiz. Sezon 1.si avantajli degil diyorlar; bu birazda Sampiyon olamama korkusu sanki. Oysa ki kuralin bu oldugu belliydi; her 3 puan fark aslinda 1.5 puan farkti. Bu sene daha cok takim birbirine yakin puan aldi bu sayede. Daha cok takimi play off diri tuttu. Ama ayni ders ders de ogrenilir gibi bize gore de Sampiyon Ligde belli olmali; lig lig gibi olmali.
Icinde Mustafa Topaloglu gecen cumle kurmak; survivor'a atifta bulunmak Moda; bazen yarismalar sizi hic olmadigi kadar konusturur; populer yapar. Yarisma denilen aklima Bayhan gelir; Biri bizi gozetliyor gelir; Var misin Yok Musun Toni gelir; ilk goz agrimiz; agiz yorgunlugumuz Carkifelek gelir; Kim 500 Milyar Ister gelir, Nihat Dogan gelir; dusundukce gelir de gelir.

Suriye ile savasa mi giriyoruz; Iran ile durum ne; birileri sagimizi kasiyip duruyor hem de sag iktidar varken.
Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha