Ana içeriğe atla

Bir derbiden bir baska derbiye derbeder ligdeFenerbahce yine kazandi; Galatasaray'da kazandi rakipleri Trabzonspor ve Besiktas kaybettiler boyle olunca bizim ligde Ingiltere, Ispanya liglerine benzedi. Fenerbahce-Galatasaray; Barcelona,Real Madrir. Manchester United-City. Trabzonspor daha ilk yarida koptu Galatasaray rahat kazandi. Besiktas direndi; Fenerbahce ise son 2 mactir oyunun son 20 dakikasinda kazaniyor. Fenerbahce'nin performansi bizim Euro 2008 performansina benziyor; O performansin 2 kahramani Hirvatistan macini baz alarak soyluyorum; Rustu ile Semih'te dun sahada yerini almisti.


Rustu mac sonunda hakeme hakaret ettim bana karsilik verdi diyor; Halis Ozkahya'nin bu tip olaylarda adi geciyor. O zaman uyarlamasi gerekiyor kanimca uzun sure mac alamaz. Yalniz Rustu savunma yaparken gerginlikle soyledik diyor unutulmamali ki hakemlerde maclarda gergin olabiliyor.

Fenerbahce her Volkan sakatlandiginda tedirgin oluyor onemli gercekten onemli hele de zor kazanilan maclarda Volkan'a buyuk is dusuyor. Federasyon bugun Fenerbahce'nin puanini silerse sanirim gecen sezondan silecek boylece Trabzonspor gecen yilin sampiyonu olabilir. Zaten Sampiyonlar ligine de gitmislerdi. Fenerbahce zaten yeterince cezasini cekti.

Galatasaray son noktaya sapa saglam gidecek gorunuyor ancak Fenerbahce stresli birde bu kadar derbi oynamak takimlari daha da zorlayacaga benziyor.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha