Ana içeriğe atla

Sakallı mı çıksam sakalsız mı?Sakal tıraşı bir erkeğin duruma göre her gün olmak zorunda olduğu şey. Eskiden bıyıklı adamlar vardı, şimdi onlarda yok oldu. Sakal tıraşının istinasız mekanı Askerlik orada herkes sakal tıraşı olmak zorunda. Tıraşı ancak bir muhabette kesebilirsiniz, kimi kadınlar sakallı erkeklerden kirli sakallılardan hoşlanır ama yaptığınız iş sakal tıraşı gerektiriyorsa yönelim alanız Baby face olmalı. Kirli sakal sanırım maçoluğun daha doğrusu kudretin simgesi olarak görülüp tercih ediliyor olabilir.

Sakal tıraşı için kimleri permatik ki marka adıdır ama aynı Coca Cola gibi ismini alete vermiştir, kimileri Braun ve benzeri markaların elektrikli tıraş makinelerini kullanır, kimi de Mac 3 ve benzeri markaların birden çok bıçaklı tıraş aletlerini. Tıraş köpüğünde dedelerimizin fırça ile sürdükleri köpükler kalmadı, şimdilerde moda olan hazır kendinden köpüklü, Arko, Gillette gibi köpük markaları, oysa dedelerimiz o köpükleri fırça ile yüzlerine sürerken insanın canı tıraş olmayı isterdi, tıpkı eskiden sarılan tütünleri ve o tabakaları görünce sigara içmek istediğimiz gibi. Sigara içmedik ama tıraş olmak mecburen.

İnsan ilk tıraşı bel altından öğrenir, ondan sonra yukarıya çıkar, ben ilk sakal tıraşı okulda öğretmen kararıyla 16 yaşında olmuştum. Sakal zaten çok da yakışmıyordu şikayetçi olmadım. Tıraşlı dönemden sonra en fazla tıraşsız kaldığım süre 7 gündür. Tıraş olmak bir işkence gibidir, birde yüzün kesilmesi meselesi var, pamuk sektörü de tıraş sektöründen beslenir ve kanayan yaranın üstüne basılır. Sakal tıraşı işe giden erkeklerin kabusudur.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…