Ana içeriğe atla

Kendi şikemize bakalim.Dortmund - Mainz karşılaşması öncesi Jürgen Klopp, M. Zidan'a "bugün gol atma" diye bir mesaj yollamış.Yani, Bundesliga lideri takımın teknik direktörü, rakip forvete bugün bizi zorlama, gol atma anlamı taşıyan bir mesaj atmış..Doğru mu? - Doğru.
Peki, bu mesajın içeriğini ve tüm bu olanları kim ortaya çıkardı? Asıl can alıcı soru bu değil mi? İnsanların kafalarında epey soru işareti yaratan soru tabii ki bu olmalıdır.Hemen bu can alıcı sorunun cevabını da verelim.İlk bakışta, dehşet verici bir olay gibi gözüken bu durumu, ikili, maç sonunda yayıncı kuruluşa 'espirili bir şekilde gülerek' anlattılar.Yayıncı kuruluş yorumcuları da bu mesaja sadece gülerek tepki verdiler.

Bunu Oguz Alp Tan blogunda yazmis ve isi bize getirmis. Bu karsilastirma tutmaz; tipki Aziz Yildirim'in yaptigi karsilastirmalar gibi; iki farkli kultur iki farkli ulke. Bir kere ornek verdigimiz ulke Almanya boyle bir sike olayinin adi gecse cikip dekoder alalim aciklamasi yapilmayacak bir ulke; sikede adi gecen kulup baskaninin federasyon baskani olamayacagi bir ulke. Simdi karsilastirma ve ornek verirken sadece olaylarin tek yonu anlatmak tek ornek ustuden gitmek olmaz. Ayip olur. O yuzden bu ornek biraz hava da kaliyor; bu tip cabalar yetersiz. Turkiye'de ki sike olayinda durum bellidir ve savunma bunun ustunde yapilmalidir. O zaman disardan ornek vereceksek birakalim dava yurtdisinda gorulsun.Zaten macta Zidan golu atmis ha Dortmund 2-1 kazanmis o baska.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha