Ana içeriğe atla

Eksi sozluk supermarket ise ben Bakkalim.sinir oluyordum ama bir yandan da kiskaniyordum sivyus'u. niye mi? senin benim gibi ssg'nin cebini sisirmek yerine adam kendi yazdigiyla kendi reklamini yapiyor, sistemin vs ssg'nin dislileri arasinda titanyum bir civata gibi dimdik, ezilmeden durabiliyordu.

"niye uçuruldu ben merak ediyorum. blogunun reklamini yaptigi içinse, bunun kadar sikindirik bir gerekçe olamaz. yazarlarinin yazdiklarinin telif hakkini defakto üstüne alan bir site, sivyus'un ya da bir baskasinin kendi sitesine link vermesini engelleyecek kadar alçalmamistir insallah.

bence hepimiz bir açiklama beklemekte hakliyiz, zira bu açik açik kurallara karsi olmasa bile neyi yazip neyi yazamayacagimizi dikte ettiren bir durum. bu arada unutmadan geçmeyeyim: http://www.sivyus.net/...q=neden+uçuruldum+ve+kediler
(elcezire exclusive, 27.03.2012 05:47).

Boyle yazmis ekside elcezire exclusive isimli yazar; elbette ucurulmam sozlukten kovulmam abartilacak bir olay degil. Ucurulma sebebim spam reklam olarak adlandirilmis. Fenerbahce-Galatasaray macinda ayni linki degisik basliklara yerlestirerek link verdigim icin; artik o kadar cok tepki cekmistim ki; eksi yonetimi beni kovmasa kendilerine gidecek mesajlardan ve giden mesajlardan kurtulamazdi.

Eksi'de yeni bir nick ile caylak pozisyonunda sirami bekliyorum; ancak bu sefer sozlukte link vermeyecegim; cunku yuzsuzlulugun fazlasi da zarar. Benim adima link verenler var; ama linkleri hep sivyus basligina yerlestirdikleri icin cok fazla trafik alamiyorum; eger ki farkli basliklara yerlestirirlerse daha cok site trafigi olur.Benim ki nacizane tavsiye ister yaparlar ister yapmazlar.

Eksiciler link vererek benim sozlugu kullandigimi dusunuyorlar; peki sozluk bizi kullaniyor mu; aslinda tam olarak degil; cunku biliyoruz; biliyoruz ki bu fikrin sahipleri oradan bir para kazaniyor ve bunu yaparken de ben size keyif veriyorum karsiliginda sizde benim icin calisiyorsunuz mantigi isliyor. Bir resturan size yemek yediriyor ama bulasiklari da siz yikiyorsunuz; zaten evinizde yesenizde bulasik yikacaksiniz bundan dolayi gonul rahatligi ile yapiyorsunuz bu isi.

Ben ise hem bir tabak yikiyorum hem de kucuk kofteci salonumun reklamini koyuyorum; bu da hep bulasik yikayanlari kizdiriyor; benim koftelerin tadi da berbat zaten. Gerci cok iyi kofte pisirsem de onlar begenmeyecek.

Benim amacim link vererek trafik yaratmak bir boslugu doldurmakti. Eksi Sozluk linkiyle gunde nerdeyse 2000 ziyaretci alirken bugun bu linksiz 130-150 bandinda bir gerileme var. Blogun amaci aslinda reklamdan para kazanmak; Blog 6 aydir reklamdan Bumerang yoluyla 143 Hepsiburada yoluyla ise 5-6 kazandi.Reklamdan para kazanmak istemenin nedeni; normalde yaptigim is yerine sadece blog yazarligi yapmak. Bu isi ben iyi yaptigimi dusunuyorum. Daha fazla zaman ayirmak istiyorum. Bugun ulkede hep basmakalip dusunce sahipleri var.

Blog reklamdan para kazanmazsa da var olacak bunun asil nedeni arsivcilik; daha once zaten deftere not ettigim olaylari ; simdi bloga not ederek geriye donup baktigimda vay be diyebilmek.

Eksi'de kimi insanlar benim kovulmam ile mutlu oluyorlarsa ne mutlu onlara. Mutlu olmalari koyalmis. Suna da aciklik getirmek istiyorum; benim eksi sozluk de link vermem sadece bir kazan-kazan durumu yaratmakti; yoksa o bizi zaten somuruyor bizde onu somurelim mantigi degil. Bugun Facebook olsun; Eksi Sozluk; gazeteler olsun zaten ayni mantikla isliyor; dolaysiyla somurulme baskaldirisi baslayacaksa bunu Twitter'dan; Facebook'dan baslanmali; tamam onlar linke izin veriyorlar; ama pastayi kendi onlerine almis yiyorlar. Gazeteler zaten yorum yaparken linke izin vermiyorlar.

Kari paylasmak konusunda isteksiz olusumlar bunlar; cunku kitlelerine zaten mutlu olma; kendini bir yere ait hissetme sansi veriyorlar zaten. Dolaysiyla bir sorun yok aslinda onlar icin.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha