Ana içeriğe atla

Egitim olacak da Imam Hatipli mi Olacak Yoksa Imam Hatipsiz mi;Butun mesele bu.4+4+4 toplantilari kavga dovus icinde bitti. Komisyondan gecti ve simdi sira meclise gelmesinde. Komisyonda cikan kavgada herkes birbirini sucluyor. Ama tartismalarin eksenine Nabi Avci'nin sahlep ve Muharrem Ince'nin durum endeksinde yaptigi aciklamalar oturdu.Aslinda iktidar boyle bir konuda elbette CHP'nin fikrini soracakti; ancak CHP buna karsi cikiyor. Imam Hatip refleksi var; Imam Hatip istemiyor CHP. AKP'de gercekten rovansi almak istiyor.

Bu iki partinin tabininda bu mucadeleden karli cikmak isteyenler var. Aslinda cocuklar pek kimsenin umrunda degil. Istikrarli bir egitim politikasi olmayan; siyasetin cevresinde donen egitim politikamiz var. Genelde AKP'yi savunur; CHP'yi elestirirdim ama burada her iki parti adina da ne savunacak bir yon ne de elestiri yapacak bir yon bulamiyorum; tamamen notr yaklasiyorum duruma; cunku bu isin okunan yil sayisi, imam hatip acma kapmakla cozulmeyecegi belli. Zaten boyle bir komisyona Hakan Sukur'un verilmesi bile beni komisyondan sogutuyor. Muharrem Ince'yi Hakan Sukur'e tercih ederim; belki de bu yuzden bile yorum yapamiyor olabilirim. Herkes kendi derdinde.

Cocugum olursa zaten sadece belge icin Turk Egitim sistemine emanet edecegimden pek de ilgilenmiyorum; kendimiz egitiriz. Bence Turkiye artik uzaktan egitime gecmeli ve cocuklar okula gitmeden gerekli egitim belgelerini belirli sinavlara girerek alabilirler. Akli basinda bireyler artik cocuklarinin nasil egitilmesi gerektigini biliyor zaten.

Akli basinda olmayanlar da yonlendiriliyor zaten o zaman da yonlendirilir. Yani Imam hatipleri kapatinca kizlar daha mi cok okula gittiler; hayir babalar gondermedi; en azindan Imam Hatip var deyip gonderiyorlardi; erkek cocuklar gittiler cemaatlerin elindeki yurtlara.

Ha diyorsaniz da biz kizlarin basini aciktik bircok kizin basinin ortulmesini engelledik; zaten engellemek sozcuguyle kendi kalenize gol attiniz bile.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha