Ana içeriğe atla

Bircogumuz icin yukselen tupcu.Besiktas'in yeni baskani artik Fikret Orman; Play Off'un adi artik Super Final. Turkiye ligi ilginc bir sezonu geride birakmak uzere. Herkesin bu sezon oldugu yerler ile gecen sezon bitirdikleri yerler cok farkli.
Aykut Kocaman; gecen yil ligi sampiyon bitirince hic yasamadigi bir deneyimi yasayacak Sampiyonlar ligi hocasi olacakti; ancak olmadi; simdi yine Sampiyonlar ligine gidecek mi acaba denilen bir takim hocasi; yine olan bir baska sey daha var; hala ve hala sampiyonluk umudu tasiyor.

Aziz Yildirim: Bu sefer son anda kaybetmedim derken; aklina gelmedik o kadar cok sey kaybetti ki. Belki de Silivri Avrupa kitasinda en gitmek istemedigi noktaydi.

Bulent Uygun; Eskisehirspor ile bugun belki de Avrupa Kupalari yolunda; kim bilir belki de Sampiyonluk yolunda mucadele ediyordu; ancak simdi bir daha ne zaman sahneye cikacak onu bekliyoruz.

Yildirim Demiroren; Aziz Yildirim'in bosalttigi alanlari soyisim-isim adasligi ile dolduruldu. Federasyon Baskani.

Mehmet Ali Aydinlar; Fenerbahce Acibadem Bayan Voleybol takiminin basarisi anlatilirken belki de ismi olumlu cumleler icinde kullanilacakti; ancak tape asagi; tape yukari gitti gitti geldi ve bugun Fenerbahceye zarar verdigi konusuluyor; oysa belki de hala bircogu icin Fener taraftari baskan olacakti.

Daha bircok isim ortaya konabilir; Senol Gunes icin pek farketmedi. Lig TV icin ne desek bos. Fatih Terim ve Fikret Orman kazancli gibi; Demiroren ise hala bircogumuz icin yukselen tupcu.

Sent by Vodafone powering my BlackBerry® smartphone

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha