Ana içeriğe atla

Yurtta Kasimpasali Cihanda Osmanli.Bugun Basbakanimiz Sayin Recep Tayyip Erdogan'in dogum gunuymus. Twitter da iyi ki dogdun buyuk usta diye dogum gununu kutlayanlar var; amac sanirim Trending Topic once Turkiye'de sonra dunya da. Aslinda ben Basbakan Tayyip Erdogan icin bir slogan buldum; Yurtta Kasimpasali Cihanda Osmanli.

Yurta ve cihanda Sayin Basbakanimizin sert cikislari oluyor. Dunya uzerinde One Minute demesi konusulurken bizim ulkemizde de bircok cikisi var. Recep Tayyip Erdogan Bugun 58 yasinda; hayatimiza girisi ise 27 Mart 1994. 18 yildir Turkiye'de etkin bir isim. Kendisi Belediye Baskanligindan Basbakanliga sicrayarak hizmet sonrasi halkin sevgisini kazanarak bugunlere geldi. Istanbul'da yaptiklarini hep takdir etmisimdir. Turkiye icinde cabalamalari var; aslinda bulabilecegimiz en iyi Basbakanlardan biri; ama Hakan Sukur'e sahip cikmasi; Kemal Unakitan'I bakan; Nimet Cubukcu'yu Milli Egitim bakani; Ismet Yilmaz'I icisleri Bakani yapmasi aklima gelen hosuma gitmeyen davranislarindan.

Cumhurbaskani olmamasi icin esi; Belediye Baskanligindan ayrilmasi icin okudu siir on plana cikarilan Erdogan yine de kendince ve ulkedeki bircok isimce de iyi bir kariyere sahip. Son zamanlarda Saglik sorunlari olsa da Allah omur verirse en az 15 yil daha konusacagimiz bir isim olacak. Iyi ki dogdun Basbakan.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha