Ana içeriğe atla

Yalan Dünya'nın gerçek kadrosu.Yalan Dünya, Gülse Birsel yeni dizisi, tutmuş gibi görünüyor; zaten oyuncu kadrosu iyi seçilmiş.

Şehmuz (Altan Erkekli) o kendine has üslubu ile evimize neşe getiriyor. Altan Erkekli hep sevdiğim bir karakter olmuştur.Füsun Demirel, Servet karakterinde kimi dönemler bize Adile Naşit'i hatırlatıyor, aynı onun gibi mimikleri var. Aslında ekranlarda gereğinden az gördüğümüz oyuncu.

Olgun Şimşek, Selahattin ve Ahmet'i beraber oynuyor, üçkağıtçı tiplemesinde görünen Selahattin'de daha başarılı ama Ahmet olarak iyi iş çıkarıyor. Beyazıt Öztürk Rıza karakteriyle yine sempatik bir halde, zorla nişanlandırılan erkek rolünde.Gülse Birsel ise Deniz rolünde bir hayran kitlesi yaratıyor zaten, güzelliğinin, oyunculuğunun, senaryosunun ayrı ayrı hayranları olduğu gibi hepsine birden hayran olan bir kitlesi de var.

Hasibe Eren, Gülistan rolünde bildik tarzıyla yine sevdiriyor kendini bu sefer karşısında Burhan Altıntop yok, çapkın kocası Selahattin var, Hasibe Eren'de sanki günümüzün Ayşen Gruda'sı gibi.
Sarp Apak da Emir rolünde bildik oyunculuğuyla;Öner Erkan Bora rolünde yine dizinin sempatiklerinden.

Nihal Yalçın Açılay rolünde oldukça başarılı bir oyunculuk sergiliyor tebrik edilesi bir oyunculuğu var.Bartu Küçükçağlayan Orçun karakteriyle her rolde oynayabileceğini gösteriyor.Tuna Orhan'a yönetmen rolü oldukça yakışmış.

Ömür Arpacı Reis tiplemesinde oldukça başarılı, Karadenizli olmasının avantajı yanında mimik ve vurgulamaları da iyi.Hakan Meriçliler için Çağatay tipi tam oturmuş.İrem Sak da Tülay karakterinde başarılı, ancak ben için en sempatik yanı Sivaslı olması, Tülin Şahin'e mi atıfta bunulmuş bilemedim.Nurhayat karakterine can veren Gupse Ozay da ilk ekran deneyiminde oldukça başarılı görünüyor.Esra rolündeki Ece Ercan hakkında bu dizide pek fikir edinemedik az süre alıyor, Gönül Ülkü ise duayen oyuncu kontejanından.Dizinin  yaş ortalaması aşağı yukarı 39 . 81 Yaşındaki Gönül Ülkü en yaşlı oyuncu, 25 Yaşındaki İrem Sak en geç oyuncu
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…