Ana içeriğe atla

Soğan uyutmaz, soğutur.İnsanlar Google'da bir takım aramalar yapıp, bizim bloglarımızı ziyaret ediyorlar. Onlar aslında belki bir kere daha gelir, aradıklarını doğru olarak bulacakları yerleri göstermek lazım. En sevdiğim aramalardan biri Osmancık hd araması bu aramanın ana aracı acaba Kurtuluş dizisi vardı TRT'de onu arıyorlarsa daha çok seviniyorum, ancak Çorum'un Osmancık ilçesi aranıyorsa vay halimize.

Bir arkadaş Alaska'yı kim buldu diye sormuş, Alaska ile ilgili bilgi aşağıda.Alaska'da yaşayan Na-Dene dilli Kızılderililerinin, günümüzden 15-40 bin yıl önce Bering Kara Köprüsü'nün geçerek Amerika kıtasına yerleşen ilk göçmenlerin soyundan geldiği sanılır. Na-Dene dilleri ile Sibirya'daki Yenisey dilleri arasındaki akrabalık ilişkileri 2008 yılında Edward Vajda başta olmak üzere dilbilimcilerce ortaya konmuştur. Bu, iki kıta arasında akrabalığın ilk kez dil verileriyle ortaya konmasıdır. Eskimolar ve Aleutlar ise, bir olasılıkla, Alaska'ya 3-8 bin yıl önce gelen, daha yerleşikKuzey Kutbu halklarının torunlarıdır.


Turan ülküsü ile Arda Turan ülküsünü karıştıran arkadaşa da oldukça güldüm.İngilizlerde a.m gündüz p.m gecedir, daha doğrusu saatler öğleden sonra p.m e döner, sanırım öğrenciler arıyor, bilgilensiler. Bizim halkımızda en çok merak edilen sünni ya da alevi olma durumu Yıldırım Demirören'i de aramışlar, ama bence onun dini imanı para ne olduğu önemli değil. Bana kendimi değersiz hissetirene ne yapmalıyım diyen kızımıza sesleniyorum, terk et, birini bul değerini göster, hem de kaybettiğinden daha iyi birini bul.


Bara girmek günah mı diye arayan arkadaşın alkol alıp almadığını merak ediyorum.
Bir vatandaşımız YTL'ye Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi koyulacak mı diye ciddi merak etmiş, bakın ülke nelere hazır. Arşimet suyun kaldırma kuvvetini bulmasaymış, Vapurlar dipten gidecekmiş diye korku dolu anlar yaşayan arkadaşlarımız dostlarımız var, belki de vapur olmayacağı söylenmeli ya da Arşimet bulmasaydı belki biz bulurduk.


Sevgiden önce para mı gelir Google'a soran değerli kardeşimizde bilmeli ki, Para kolaylaştırır, sevgi de kimi zaman kolaylaştırır, bazen seni sevenler para olmadığı zaman seni kırabilir, ancak bu parayı sevdiklerinden değil, çaresizlikten de olabilir, çok kafaya takmamak lazım.


Sağlık durumu çok iyi olan Erdoğan özlemi olanlarda var, Google'a bunu yazmışlar. İspanya'da şu an gündüz mü gece mi diye soran arkadaş da bilmeli ki İspanya'da saatler bizden 1 saat geri, öyle gece ile gündüz kadar fark yok aramızda, ha İspanya futbol takımıyla bizim  Milli Takım arasında fark var o ayrı.


Edison ampülü bulmasaydı ne olurdu diye soran arkadaşa en kesin söyleyebileceğim şey , AKP simgesi başka olurdu olur.İngiliz Joseph Swan ve Amerikalı Thomas Alva Edison, şaşırtıcı bir şekilde aynı yıllarda daha uzun ömürlü ampulü bulmuşlardır. Daha sonra Edison1880 yılında daha uzun süre dayanabilen ampulü yaptı. Edison'un yaptığı bu ampul 40 saat boyunca dayanabiliyordu.


Sabah namazında yorganı üstünüzden atabiliyor musunuz diye soran sevgili arkadaşımız, evet atabilen atabiliyor, gece düzenli uyu vücut saatini alıştır sende kalkarsın merak etme.Hz. Ömer'in arapça ismini soran arkadaş Omar gibi versiyonları vardır, zaten Ömer Arapça'dan dilimize yerleşmiştir. 


Söz ola kestire başı, Kanuni Sultan Süleyman'ın değil, Yunus Emre'nin sözüdür, saygı ile duyurulur. Köşeyi dönersen Islık Çal diye bir film yoktur, o film dönersen Islık Çal olarak bilinir.


Küfürsüz karne bestesi arayan arkadaşımızı da güzel Ahlakından dolayı tebrik ediyoruz, tam başlık olacak arama.
Başörütülü Pier Loti tepesini arayan arkadaş, acaba orada gördüğü başörtülü beğendiği kızı mı arıyor, yoksa başörtülü bir Pier Loti tepesi mi bilemedim.


Kadınlar için kendini savunma yöntemlerini arayan arkadaşlara da saygılarımı sunuyorum, pek yok o yöntemlerden ülkemizde.Soğan uyutur mu diye sormuşlar uyutmaz soğutur.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha