Ana içeriğe atla

Kim kime gol atsa haber olur?Messi Barcelona'dan yılda 10.5 milyon Euro kazanıyor. Bu sezon ligde 27 gol atan Messi'nin her golü yaklaşık 390 bin Euro değerinde.

BURAK'IN HER GOLÜ 64 BİN EURO
Burak ise geçen yaza kadar Trabzonspor'dan yıllık 650 bin Euro kazanıyordu. Geçen yaz yeni anlaşma yapan 26 yaşındaki futbolcu kazancını 1.8 milyon Euro'ya yükseltti. Burak'ın bu sezon attığı her golün değeri de 64 bin 300 Euro'ya çıktı.

Haber NTV'den alinti; geyik muhabeeti resmen; Burak Yilmaz bu sezon beklenmeyen bir performans gosterince hemen bu tip haberler cikiyor; Messi ile nerdeyse Burak Yilmaz'I takas etme noktasina gelecekler. Bir arada Arda Turan ile Messi karsilastiriliyordu; Allah'tan ayni ligde oynamaya basladilarda kurtulduk. Simdi de Burak ustunden boyle geyik bir haber; Burak'in bir kere attigi gol 1.5 ile carpiliyor; Messi'nin 2; Burak'in gol attigi takimlardan bir tek Galatasaray Avrupa kupasinda final oynamis; acaba Ispanya'da oyle mi? Burak'in gol attigi ligin takimlari arasinda Ispanyol kulupleri arasinda transfer edilecek oyuncu kac tane.? Bugun Trabzonspor Barcelona'dan kac tane futbolcuyu takiminda gormek ister; Barcelona kac Trabzonlu oyuncu; daha da onemlisi Burak'in Barcelona'ya gol atmasi mi daha cok ses getirir; Messi'nin Trabzon'a mi; daha da ileri gidelim; bence Trabzon kalecisi Messi'den gol yedigi icin onur bile duyar.

Onun icin bu tip karsilastirmalardan uzak durmak lazim; bunlarin haber degeri yok.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha