Ana içeriğe atla

Kim değil, Fenerbahçe kazanır.
Hafta arası mağlupları Beşiktaş ile Fenerbahçe pazar günü Şükrü Saraçoğlu'nda birbirlerine çelme takma ve yarışa tutunma maçına çıkacaklar. Bu çelmeyi kim iyi takarsa o psikolojik olarak daha iyi konuma gelecek ve lige daha sert asılacak, hele Beşiktaş kaybederse, Galatasaray'ın daha önce başına gelmiş olan Samsun-Antep-Antalya üçgeninin benzerini yaşayacak.Bermuda şeytan üçgeninden bile kötü, Kayseri'de kaybettiler ardından Mersin'e yenildiler, şimdi de rakip Fenerbahçe. Bu üçgenin içinden alınacak 0 puan Beşiktaşı iyice dibe yiter. Başkanları Yıldırım Demirören'in Fenerbahçemiz diye bahsetmesi de Demirören için bu kaybı daha acı hale getirir.

Maç ne olur, son yıllarda vuku bulan bir olay var ve Galatasaray'a karşı kaybedilen 3-1'e kadar Fenerbahçe tüm derbilerde kazanan taraf olur gözüyle bakılırdı. Yine de öyle, ancak Galatasaray maçı bu yıprattı. Yine de kriz dönemlerinde kazanmayı bilen, derbilerde iyi bir performans gösteren Fenerbahçe yarının kazanan takımı olacaktır.Ancak Beşiktaş'ın yıldızlardan arınmış kadrosu.03 Şubat 2008'de Feldkamp'ın  tamamen yerlilerden kurulu Galatasaray'ının yapabildiği yapabilir.

O gün Galatasaray tamamen türk bir 11 ile çıkmıştı.O gün kadrodan olanlardan birçoğu bügün yok gerçi, Daha 4 yıl öncenin Galatasaray'ından. Fenerbahçe'de ise birçok isim duruyor. Beşiktaş'ta yarın Türk bir kadro ile çıkıp başarabilir.Bu şekilde bir kazanç sağlayabilir. 2005 yılında ki o Meşhur 3-4 maç yeniden yaşanabilir, o dönemde bulunan Tayfur Havutçu ki oyuncuydu ve İbrahim Toraman bugün hala Beşiktaş ile ilişki içindeler. Rüştü ise bugün Fenerbahçe forması giyiyor. Yarın Beşiktaş böyle bir günde yaşayabilir. Her iki takım içinde zor maç. Ancak Fenerbahçe kazanacaktır.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…