Ana içeriğe atla

Herkes Baharı Bekliyor.

Almanlar bu ara pek birşey aramamışlar. En çok aradıkları şey Kalt kelimesi olmuş, Almanca'da Kalt soğuk demek demek ki bayağı üşümüşler. Yazık bu Almanlara.Amerika'da da eğilimler değişmemiş, Anna Watson hala gündemde. Fransızlar ise Crabe Vert'i aramışlar o da yengeç. Fransızlar bu aralar ilginç şeyler arıyor.


İtalyanlar en çok Fredy Guarin ismini aramışlar, ünlü futbolcu Porto'dan İnter'e geçti.


İtalya Ligi'ne istediğini gibi başlayamayan fakat yakaladığı seri sonucunda zirveye yaklaşan Inter, Porto'nun Kolombiyalı orta saha oyuncusunu sezon sonuna kadar kiraladı. Milano ekibinin sezon sonuna kadar Portekiz temsilcisine kiralama bedeli olarak 2 milyon Avro ödeyeceği açıklandı. 25 yaşındaki futbolcunun satın alma opsiyonunu da elinde bulunduran İtalyan kulübü, bu futbolcunun bonservisini sezon sonunda 11 milyon Avro karşılığında alacak. Skysports'a konuşan Fredy Guarin, "İnter forması giyeceğim için çok mutluyum, umarım kariyerime burada yeni başarılar eklerim" dedi. 


Kanada'da Groundhog Day diye bir gün varmış. Bugünlerde Groundhog day konuşuluyor. Çünkü kunduz demek ve bir nevi Bahar'ın gelişi kutlanıyor.Bu bahar bayramının tarihi 02 Şubat. Kanadalıların aradığı bir başka isim  Leslie Carter . Kendisi Nick ve Aaron Carter'ın kardeşi.Kendisi intihar etmiş, aşırı dozda ilaç kullanımı.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…