Ana içeriğe atla

Guzel,hos ve paramizi yiyen Kadin adi InternetInternetin yayginlasmasiyla; Internet bagimligi kavrami ortaya cikti ve insanlar hayatlarinin onemli bir bolumunu internette gecirdiklerinden bagimli mi degil mi diye meraklanmaya basladilar.
Internet aslinda bize her imkani sunan bir teknoloji. Sabah kalktiginizda eger kahvaltiya ihtiyaciniz online siparis verebilir ve evden cikmadan tum ogunlerinizi internet uzerinden temin edebilirsiniz. Bir Kuru temizlemeci cagirip elbiselerinizi yikatabilir. Facebook, Twitter, gibi sosyal paylasim sitelerinde arkadaslarinizla bulusabilir; onlarla ag uzerinden sohbet edebilir ya da oyun oynayabilirsiniz.

Gundemi takip edebilir; televizyon izleyebilir; arkadaslik siteleri araciligiyla kur yapabilirsiniz. Sanal muze gezintisine cikabilir, kitap da okuyabilirsiniz. Hatta bazi olanaklari kullanarak para kazanma sansiniz bile var.
Kimseye acamadiginiz sorunlarinizi Google'a arama kutucuguna yazip; dertlerinize bir son verebilirsiniz. Yemek tarifleri bulabilir; nostalji yapabilirsiniz.

Internette en cok kullanilan servisler Google; arama Facebook sohbet etme; porno siteler; sevisme oyun siteleri; vakit gecirme, gazeteler haber okuma. Internette her siteye biraz girseniz zamanin nasil gectigini anlamazsiniz. Site sayilari milyonlarca.

Internete bagimli olmamanin alternatifleri de arkadaslar surekli aktif olunabilen bir arkadas cevresi bu bagimligi onleyebilir.

Gazeteler artik gundemin gerisinde kaliyor; televizyonda onlarca dizinin hepsini izlemek mumkun degil; net o imkani sunuyor; tum dunyada maclari netten izleyebiliyorsunuz. Buyuksehirlerde alisverise gitmek icin yola cikmaniza gerek kalmiyor; cicek gonderebiliyor; tum faturalarinizi online odeyebiliyorsunuz. Internet bize buyuk kolayliklarda sunuyor; zaten bu da onu bizim icin daha vazgecilmez kiliyor.

Internete artik elde ki telefonlardan da girebiliyor; gelisen teknoloji artik yatagimizdan; tuvalete kadar hayatimizda; belki de o bize asiktir; para ve zamanimizi yiyen guzel ve hos bir kadin gibi kim bilir.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha