Ana içeriğe atla

Facebook adam oldurmez; Adam Facebook bahanesiyle birini oldurur.
Pendik ilçesi Yenişehir Mahallesi'nde 26 yaşındaki Sezer Yılmaz, Facebook'ta hesap açan eşi Beyza Yılmaz (19) ile tartıştı.

Olayin sonrasi olumle sonuclanmis; tabanca ile karisini vurmus. Olayi aaa bak Facebook hesabi acinca oldurmus boyutuna indirgersek isin icinden cikamayiz. Bir kere ilk izlenim kiskanclik var. Biz erkekler aslinda eslerimizi kendimizden kiskaniyoruz. Internette gorunmezin altina siginan kadin ya da erkekler yeni heyecanlar ariyor ve bunun cesitli yansimalari oluyor. Bunlardan biri de aldatma sanaldan baslayip; gercege yol alan aldatmalar. Facebook, chat, internette oynayan oyunlardan korkma nedenimiz sonrasinda gelen sohbetlerin geldigi noktalar.

Bugun sanal alemde sadece erkekler degil; kadinlarda aldatabiliyor ve gecici iliskiler ya da siginacak limanlar arayabiliyor; veyahut heyecan duymak yeni heyecanlara kapilmak isteyebiliyor.
Insanlarin hem evli kalmasi hem de heyecan aramasi; evliligin kutsanmasi bosanmanin ayip sayilmasi; zoraki surdurulen evliliklerde aldatmaya zemin hazirliyor ve firsati bulan aldatiyor. Komsular gorur tehditini de ortadan kaldiran internet boylece insanlara ortam saglamis oluyor.

Erkekler Facebook'tan oradan buradan kendi huylarini bildikleri icin korkuyorlar; cunku bosta olani hemen yakalayip kafesliyor kandirabiliyorlar.Bu yuzden de erkekler korkuyor; endise duyuyorlar.
Bazi haklari kendilerinde goruyor erkekler; kadinlardan uzak tutuyorlar. Aslinda hepimizde cesitli durtuler olabilir ama genis ve etraflica dusunmek gerek yoksa; bunun gibi daha bircok haber duyariz. Ancak bunu Facebook yuzunden oldurdu diye haber yapmak olayi sigilastirmaktir. Baska nedenleri; baska dusunce altyapilari olan bir davranis sekli bu.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha