Ana içeriğe atla

28 Subat'in bir nedeni de Refleks.Bugun herkes 28 Subat yanlisti demeye basladi. Oysa iktidarda AKP olmasaydi; o gun yapilanlar Turkiye'ye hizmet icin yapildi diye o gunun kahramanlari bugun televizyonlarda cikip o gunu anlatiyor olacaklardi; ama simdi anlatmaktan imtina ediyorlar kendilerini bir davanin icinde bulmamak icin kimiyse coktan o davanin icindeler.

Refah partisi 27 Mart 1994 yilinda alinan secim sonuclari nedeniyle saskinlik icindeydi. Istanbul ve Ankara Belediylerini almislardi. Bu onlara su algiyi verdi; biz Islamcilar halki arkamiza aldik. Ondan sonra secmenlerini costuracak ozellikle laiklik ekseninde aciklamalar yaptilar; cunku basortululer magdur , Imam Hatipliler magdur oluyordu. Kimi yerlerde namaz kilanlarda; ulkenin bir cogu da bu insan gruplarina aitti ya direk ya da akrabalik yoluyla dolaysiyla Refah Partisi zafer sarhosuydu. Kapatma silahi hep tepelerindeydi.

28 Subat'in komplo kisimlari belliydi; Fadime Sahinler, Muslum Gunduzler kompluydu. Gazeteler halka manipule haberler veriyordu. Bunlarin hepsi tamamdi da ; anlamadigimiz neden Sevki Yilmazlar, Hasan Mezarcilar bu sureci kasiyordu; onlar ne yapmaya calisiyordu.

Erbakan neden seyhleri Basbakanlik'ta topluyup kendi kalesine gol atiyordu; bunu anlamak mumkun degil; aslinda anlasilabilir ve refleks kelimesiyle de aciklanabilir.
Bugun de o refleks cikiyor ortaya kimi zaman; ama artik dengeler degisti yoksa bugunde 28 Subat oncesi dengeler olsaydi;Ak Parti'de bir mudehale'ye kurban gidebilirdi.

-Genclige Hitabe ayet mi?
-19 Mayis Kutlamlari ?
-Dindar bir nesil yetistirmek istiyoruz?
-Egitim sisteminde ki degisiklik cabalari.
Bu 4 baslik bile yeterdi. Birde Vural Savas lazim elbette Antalya'da en son Tuyap Kitap Fuarinda kitap imzalarken gordum.
Aslinda hersey bir dengenin sonucu; sunu da belirtmek gerek ki; AK Parti bazi refleksler icinde; kendisine sanki kimi zaman reflekslerine hakim olmali; malum dengeler degisebilir.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha