Ana içeriğe atla

Soyunan Müslümanlar.
Efsanevi Blues Sanatçıcıs Etta James'te son 1 haftada Amerikalılar tarafından merak ediliyor.
Amerikalı cazcı blues şarkıcısı Etta James 73 yaşındaKan Kanserinden Los Angelesˊda Riverside hastanesinde öldü.

Başkan Barack Obamaˊnın sevdiği, düğünlerin caz divası Etta James, bunamayla birlikte böbrek yetmezliğinden de mustaripti.
Etta James ölürken eşi ve iki oğlu yanındaydı.

Etta James (asıl adıyla Jamesetta Hawkins, 25 Ocak 1938 - 20 Ocak 2012), ABDˊli blues, soul, R&B, Rock&Roll, gospel ve caz şarkıcısı.
En büyük başarılarına 1950ˊler ve 1960ˊlarda blues ve R&B tarzlarında ulaştı. James en çok, Mack Gordon ile Harry Warrenˊin "At Last" adlı şarkısının kendisine ait versiyonuyla ve sözlerini kendi yazdığını iddia ettiği "Iˊd Rather Go Blind" adlı şarkıyla popüler oldu.
James toplamda altı Grammy ve on yedi Blues Music Award kazandı.

Gollshifteh Farahani İran asıllı bu hanım kızımızda Amerika'da popüler olmasını çıplaklığına borçlu olanlardan , Madame Le Figaro isimli dergide pozları yayınlanınca meşhur olmuş ve Amerikalılarda hemen Google aramalarında onu ön plana çekmişler. Sanatçı geçen yıl İran'ı terk etmiş, sanatçının Leonardo Di Caprio ile beraberde bir filmi varmış. 
İlgili haberde soyunan diğer müslüman sanatçılar hakkında bilgi var bir tanesi de Sıla Şahin isimli Almanya'da yaşıyan bir Türk.


Veena Malik

Veena Malik, is the (in)famous Pakistani actress who appeared almost naked on the cover of the December issue of FHM India, with just her arms and legs covering the more intimate details of her anatomy.

The image infuriated her homeland and as a result of being so overtly bold, she has now been disowned by her father. Moreover, the father, who lives in Pakistan, has even demanded she be punished if those photographs prove to be real. Malik, 33, denies the photographs are real and has apparently sued the magazine for doctoring the photographs.

Incidentally, according to the Pakistani constitution, no woman or actress is allowed to go nude, whether for films, photographs or ad shoots.

Malik's controversial photographs outraged Pakistani government authorities so much that Home Minister Rehman Malik announced: "if the news is true any strict action would be taken against Veena".

Sila Sahin

Sila Sahin, a 25-year-old Turkish-German actress living in Berlin, shocked some of her conservative Muslim fans by posing nude for the cover of the German edition of Playboy with one breast exposed.

Sahin later said her provocative photographs were her way of demanding the liberty she expected and deserved, from the Muslim world and society.

"I did it because I wanted to be free at last," she said, "These photographs are liberation from the restrictions of my childhood."

Her conservative family, however, did not support her protest against the conservative restrictions faced by all Turkish women (in the name of religion) and cut off all connections with her.

Nadia Boussetta

Nadia Boussetta, another Muslim actress, who posed for the cover of Tunivision magazine wearing only a waistcoat and a pair of jeans, while revealing cleavage and leaving her cropped hair uncovered.

That one photograph was enough to annoy Islamic authorities who shunned her attempts to promote her film "Tunisian Tales". Her fans were equally critical and showed their anger on her Facebook page with several criticisms.

"My nude photo is very normal, it was meant to bring publicity to my new film," said Boussetta, in support of her photograph.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…