Ana içeriğe atla

Sogan pembelesince Soz de Pembe Yalan olunca acisi gider.Minik Korkak; bu tanimi sevdim; Belediye Tiyatrosundan yayinlanan Dullar isimli oyunda kullanildi; bizde mutlu olduk. Kendimize uygun bir tanim bulduk. Bu arada Belediye tiyatrosu oldukca ucuz 10TL verip; istediginiz oyunu izleyebiliyorsunuz; ozel tiyatrolar oldukca pahali. Ustelik oyunda Guzin Ozyagcilar var.

Gelelim korkaklik meselesine; efendim hayatimiz boyunca hep denge ve huzura onem verdik. Kendi isteklerimiz disinda baskalarinin isteklerine onem verdik; ancak is prensiplerimize gelince bardagin tastigi noktada; cizmenin asildigi noktada; ustumuze gelindigi noktada hic cekinmedik dislerimizi gosterdik.
Hayatimizin icinde hep empati kurmaya gayret ettik; kuramadigimiz yerlerde oldu. Insanlarin bazi hareketlerinin manalarini iyi okuyabildik; ancak kimi davranislarda altta yatan niyetleri anlamadik. Insanin iyisinden anladigimiza inandik ve tavirlarimizi ona gore sekillendirdik. Cok ile arkadas olup; arkamizdan ne dediler diye bakmaktansa; az ile dost olu arkamiza baktik.
Allah'in izni ile bir noktaya; bir yasa geldik; bu yasa gelirken hayatinin icine girdiklerimize bizimle ilgili cumleler kurdurma firsati verdik. Insanlik icin pek birsey yaptik mi; yapmadik. Aslinda minik korkak yerine kimi zaman koruyan olabilirdik. Hayatimizin icinde hep iyi cocugu oynamaya karar verdik. Kimi zaman ne koktuk ne de bulastik; herkes icin farkli bir Yusuf'tuk.

Pisiriklar icin en iyi icat sanirim internet; utancimizdan bulamadigimiz isleri bulduk; derdimizi soyler olduk; karsi cikislarimiz oldu; icimizdeki haykirdik. Adimizi baskalari icin degil; kendimiz icin koruduk, kolladik.

Hep dedigimiz birsey var; bu dunyada pesinden kosulacak pek birsey yok; bu dunya icin kimi zaman gereginden fazla hirsli olduk. Yaptigimizi iyi yapmaya; yapamadigimiza bulasmamaya karar verdik. Netice de buyuduk; bugunlere geldik. Birgun gocup gidecegiz; yazdik; cizdik; bir yerlerde arsivliyoruz; taraf tutmadan yazdigimiza inaniyoruz.

Korkumuz var mi var; kopekten korkuyoruz isirmasin; igne olmayalim istiyoruz. Erkek adam kopekten korkar mi korkuyoruz; korkmamak insani simartir; her daim biraz korkmak iyidir. Bizde iyi olduguna inandigimizi yapiyoruz korkuyoruz.

Hergunumuz birbirine benziyor; biz o hayatin icindeki herseyden zevk almak istiyoruz. Kaliba sokmak isteyenlere direniyor ve kaliplari yikmak istiyoruz. Kek degiliz; kek olsak bile egri bugru olmayi da sorun etmiyoruz. Kalipli kekler simariklarin; sekilcilerin olurken biz egri bugru ama biz olmak istiyoruz. Ne kadar biz olursak; o kadar iyidir.
Yaptigimiz herseyi iyi yapmak icin yapmiyoruz; iyi yazdigimiz icin yazmiyoruz; yaptigimiz cogu seyi dogal olsun diye yapiyoruz. Samimi olmanin gucunu kesfettik ve buna gayret ediyoruz; amacimiz samimi olmak.
Ahlakli olmaya gayret ediyoruz; en azindan faziletli bir davranis oldugunu biliyoruz. Yalanda soyluyoruz rengi pembe; soganlar hep pembelesinceye kadar pismiyor mu; bizde sozumuzu pembelestiriyoruz ki karsi tarafa agir gelmesin.

Dunya elbette toz pembe degil ancak insan ne yasarsa kendinden kaynaklanir; dolaysiyla basimiza gelenlerden yaraticiyi sorumlu tutmak hep akil kari gelmiyor. Sen silaha yatirim yap; sektoru buyut insanlar neden oluyor yaraticiyi sorumlu tut; yemezler.

Insanlar kendini oldugundan buyuk goruyor ve yaraticiya karsi isyan ediyor.
Biz evet korkuyoruz insandan; olmekten yanmaktan korkmuyoruz; insandan korkuyoruz cunku o merhamet duygusundan yoksundur. Biz Allah'a siginip yarattigi insandan korkuyoruz; ama en cok insanligimizi kaybetmekten korkuyoruz. Mehmet Akif ile bitirelim.

'Korkma sonmez bu safaklarda yuzen alsancak'
Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…