Ana içeriğe atla

Silahimiz iki elimiz o da Allah'a yalvarmak icin.Baslik bul yaziyi bitir oyunum devam ediyor. Yaziya reklam almak gerek; reklam alirsak olay daha eglenceli hal alir. Insanlar bize niye reklam versin; cunku biz onu evirir cevirir cumle icinde kullanir bir sekilde pazarlariz. Turkce derslerinde yeni ogrendimiz kelimeleri kullanirdik cumle icinde. Kelimeler cumlelerin makjayidir. Iyi kelimeler ile olusturulmus cumleler hep can alicidir; candir.

Cumleyi ogelerine ayirma islemi acaba dunyada da var mi; yoksa sadece bizde diye Sarkozy Turkiye dava acar mi? Capkin Turk erkeginin Fransizca da ilk ogrendigi Voules Vous couchet avec moi da yani benimle yatar misin demenin bir baska turu. Sonra bizim Serdar Ortac Fransizca'nin seni seviyorum ifadesi Je te aime ille de Jotem diyerek ortalik mali yapti.Bir baska dahi sarkicimiz ki; kendileri Umit Besen'dir. Ingilizce'nin I Love You sunu Do you love me Do you love me diyerek sulandirmisti. Bir tek Almanlarin Ich Liebe Dich'I kaldi. O bosta; hemen rezil edecek sanatci araniyor.

Bu yaziya henuz baslik bulunamadi. Belki kardan adam yapsak burnuna da havuc koysak belki durum duzelir; Pinokyo burnu gibi uzayan bir burun mu yapsak; neden olmasin olabilir. Kar bizde sorun olmuyor ama yolda kaldik. Kismet ne yapalim. Basligi da bulamiyoruz. Yazi da akmiyor trafik gibi; o da durdu. Insanlar yurumeye basladi belki de en akillicasi trafik acilana kadar yurumek. Su an bircok insanla ayni kaderi paylasiyorum ama umudumuz devam ediyor. Umut fakirin ekmegidir.

Otobusten inince gidip ekmek alacagiz. Allah'a sukur durumumuz Turkiye sartlarina gore iyi; nimeti veren Allah mutlaka bizi birseylerden sorumlu kilmistir. Manevi sorumlulugu unutmamak lazim. Devlet din ile islerini ayirsa da biz ayiramiyoruz; cunku en buyuk silahimiz iki elimiz oda Allah'a yalvarmak icin. Bu yazininda basligi bulundu.
Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…