Ana içeriğe atla

Seksenlerden sekmeSu an yoldayim ve Twiitter'dan takip ettigim kadariyla bircok insan TRT'ye kitlenmis durumda ve 80'ler dizisini izliyor. Reyting olcumleri yapiliyor mu bilemiyorum ama Twitter'a gore gundemde TRT var ve su an Seksenler dizisi insanlar tarafindan izleniyor ve yorumlar geliyor.

Gerci secim doneminde benim takip ettigim insanlarin secim sonuclarini yansitmadigini gormustum; o yuzden de ne kadar dogru buradan sonuc cikarmak bilinmez.
TRT son donemde yine Sosyal medya reytinglerine baktigimizda atakta. Izlenen dizileri arasinda Leyla ile Mecnun oldukca populer; bunun yaninda da Sakarya Firat yine izleniyor.

Bugun sali ve insanlar Oyle bir Gecer Zaman ki dizisi yerine kendi gecen zamanlarini izliyor yani Seksenleri. Seksenler zaten renkli televizyona ve birden fazla kanala gecilen ilk donemdi.
Bugun 80'ler 20-30 yas arasi onemli bir kitleyi kapliyor ve bu kitleye dahil olan daha genc ve yasalilarda var.
80'ler bugun sikeyi konusanlarin Tsubasa'yi izledigi; Voltran olusturdugu, futbolcu kagitlari biriktirdigi; misket diye bir oyunun var oldugu; simdiden bakinca herseyin daha guzel oldugu bir donemdi. Teknolojiye bu kadar bogulmamistik.

Birol Guven hos diziler yapiyor ve tutuluyor. Cocuklar Duymasin'a 10 yil olmus ve hala izleniyor.
Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…