Ana içeriğe atla

Real Madrid umutlarini Play Stationa birakti.Barcelona dun aksam yine Barneabau'da kazanan taraf oluyor 1-2. Barcelona'nin hegomanyasi devam ettikce; Play Station salonlarinda Real Madrid olanlarin daha da hirsi artiyor. Saniyorum, ki sanmaktan baska care yok cunku elimde istatistik yok; Real Madrid-Barcelona play station oyunlarinda en cok alinan iki takim. Herkes bu iki takimi alip; bu takimlarla oynuyor Play Station'da.

Sahada kazaniyor Barcelona; Ispanya liginde bizde ki gibi Play Off olsa Real Madrid'in bugun lig lideri olmasinin bir onemi olmayacak; kazanan Barcelona olacak. Buradan Play Off uygulamasinin aslinda ligi oldurdugu sonuca ulasabiliriz. Dunyanin en iyi hocasi olarak lanse edilen Jose Mourinhio oldukca ilginc bir adam; onun o kibirli tavri bize Joseph Guardiola'yi daha da sevdiriyor; elbette birde Lionel Messi gercegi var; onu da yabana atmamak lazim. Aslinda Barcelona Xavj, Inistea, Messi ile ne kadar sempatikse Real Madrid Pepe, Ronaldo ile o kadar anti patik. Yine de mazlumun yaninda olanlar Real Madrid'e sempatiyle bakmaya devam ediyor. Bu iki takimin hikayesini bilen Liberaller de Real Madrid'I destekliyor. Dunyanin en iyi kulubu Barcelona'yi izlemek icin bizler ise Sampiyonlar ligi kura cekimlerini bekliyoruz. Messi'li doneminde hic kimse karsilasmadi. Hele bir karsilassa kuluplerimizden biri bilet fiyatlari ne olur diye merak etmekteyim.


Dun gece bu iki takim Kral Kupasinda oynarken biz kupamiza isim aramaya devam ediyoruz. Kupayi ilginc kilan ise Fenerbahce'nin kupayi uzun zamandir almamis olmasi. Biz bu yil zaten futbol tat alamadigimizdan iki de bir Ispanyol mutfagina ugrayip cek bir Real Madrid-Barcelona diyoruz; Messili, Ronaldolu olsun. Bosuna degil Hilal Cebeci bile ingilizce sesleniyor Messi'ye I want to seek me.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…