Ana içeriğe atla

Nesli tukenen bakkallar; pandalara karsi.


Eskiden 2 toz bir otobostu simdilerde 2 tos bir mutsuz aksam demek; ancak He-Man'in titrek aslani kukremiyor; onun yerine her yere tum sempatikligiyle gulucukler saciyor; hatta ara ara alttan alttan sen beni biliyon mu diyor; arada da lani ekliyor; delikanli olacak ya. Bu aralar gozlerinde isilti var; oldukca fazla cikolata yedigi soyleniyor. Gecen Zavalli'nin Z'si degil Ozledim'in Z'si gorevini verdi Z harfine oysa Z harfi belki de Zoro'nun Z'siydi.

Hayatimizda kimi kahramanlar var sosyal hayatta farklidirlar ancak arada kiyafet degistirip herkesin facasini asagiya alirlardi. O da faca aliyor arada sirada; yuzunu asip dislerini cikardiginda farkli bir insan oluveriyor. Oysa kimi zaman hala cocukluk tatli cocuklari hatirlatircasina sirin. Nesli tukenen Caretta Caretta yerine tosbahalara yatirim yapiyor.

Efendim; beslenmesine dikkat ediyor; raki yaninda olmasa da domates yaninda beyaz peynir kafi. Dimyata pirince gitmiyor; elindeki bulgur ona yetiyor. Kerizi bol bir ulkede Kereviz'den guzel yemek olmaz havasinda.
Cagla Sikel tostunu yiyip beklerken o tostunu yiyip cikiyor; saclarini yika ve cik yapamiyor cunku panten degil sampuani ama Clear da yeterince clear hani.

Kafa utulemek yerine; pantolon ve gomleklerin utusune merak salmis. Marketlerin sosyolojik yapilarindan cok ekonomik yapilarina yonelik analiz icinde; hangisi ucuz ya da kaliteliyse ona gidiyor. BIM,DIA,MIGROS,UYUM farketmez. Kar yagisina hasret kalinca snowboard yerine Snowy yapiyormus.
Cayin yaninda kek yiyemezse cayin icinde kek yiyebiliyor. Arabasi yok; otobuslerde arkayi 4'leme firsatina erismesi mumkun degil; cunku kapi agzinda gidiyor. Kredi kartina pek sicak degil; elindeki en oneml kart Istanbul kart ama birde suratini eksitme karti onu kullanirsa yandik.

Televizyonu izleme amaci Zaman gecirmek is bu yuzden Oyle bir Gecer Zaman ki favori dizisi. Gozyaslarini barajda biriktiriyor; dolunca bosaltiyor. Duygulaniyor zaman zaman. Duygulandigi zaman gozyasiyla mucadele ediyor; disa mi acilmali gozyaslari yoksa iceride mi daha mutlular bilmiyor.
Kiro olmak konusunda sikayeti yok. Tabaginda yemek birakmiyor; bari diyor obur tarafta o benden davaci olmasin; O ise davaci kendini yoran insanlardan; yoran insan olmasa da yorgan olsa da uyusak diyor. Uyumak guzeli kendine destur edinmis.

Dunya onun gulusunde daha guzel hal aliyor; gulunce gozlerinin ici guluyor. Sezen Aksu'nun Olmaz Olsun'u olmazsa olmaz sarkisi.Yesilcam'I severken; yesilin hayvanin dostu. Penguenlerle arasi iyi olmasa da Pandalara karsi sicak.
Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…