Ana içeriğe atla

Bir slogan atti; taslamalara maruz kaldi.Ahmet Hakan'in hayatinda degisik donum noktalari vardir. Orhan Pamuk'un bir kitapla degisen hayatina karsin; Ahmet Hakan'in hayati bir slogan ile degisti. Birgun Hepimiz Ermeniyiz dedi; dalmayan kalmadi. Daldan dala konan Ahmet Hakan'a dalan dalana. Once Salih Tuna girdi; ardindan Nazli Ilicak gazetesine ve medyaya daldi; sonrasinda da Yildiray Ogur ve en son Kemal Kerincsiz ustunden Ahmet Kekec. Ben Ahmet Hakan'in Hepimiz Ermeniyiz diye haykirmasinin altinda sadece sunun yattigina inaniyorum; bende soyleyebilirim.

Ahmet Hakan'da soyleyebilir; Yilmaz Ozdil'e gore kimligini kaybetmis; hukumsuzdur modunda oldugundan yapmiyor; Hrant'a sahip cikmak aydin olmanin, mazlum olmanin kosulu Ahmet Hakan bunu cozmus iste bu yuzden Hepimiz Ermeniyiz demesi; yoksa yazarlarin yaptigi gibi oyle genis analizlere girip olayi cetrefil hale getirmeye gerek yok.

Calistigi gazete uzerinden vurmak da yanlis; bugun bircok gazetede hakki yazdigina inan yazarlar nasil ki isyana kendi gazetelerinden baslamiyorsa Ahmet Hakan'da oradan baslayamaz. Medyada tipki Super Lig. Gibi kimse digerinden temiz degil. Bizde isyan ediyoruz; ama isyana kendi isyerimizden baslayamiyoruz cunku sesimizin cikmasi icin sute; yumurtaya ihtiyacimiz var. O da ancak para ile mumkun. Hakan'da dusunenleri yazar; ondan etkilenir farkli yonler goruruz belki olaylarda; sonra Salih Tuna'dan bambaska yon gorur ondan etkileniriz. Dogruyu kendimize gore biz buluruz.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…