Ana içeriğe atla

Benimde dilegim var ama dilenci degilim.


Haberi aksam gazetesi vermis. Bir savci kendisinden hastahane onunde sagliksiz oldugu raporu bulunan birine aciyip 5 TL vermis; sonra raporu arastirmis rapor sahte; raporun sahte oldugunu anlayinca da dilenciye dava acmis. Hakim de beraat vermis.

Keske beraat vermseydi. Birgun boyunca attigimiz her adimda saglik sorunlari oldugunu soyleyip yardim isteyen o kadar cok insan var ki; bu ornekteki sahtekarlar yuzunden baskalari gercek ihtiyaci olan magdur oluyor; bu bir hak gaspidir. Bir baskasinin hakkini yemektir. Insan vicdanini kullanip; insani aldatmaktir.
Birde Engellier icin para toplayan o kadar cok insan var ki; bu kadar kisi para topluyorsa engelliler icin bir suru sey yapilabilir.

Dilenciye para vermeme gibi bir huyum var. Ancak bazen vazgeciyorum bu huyumdan bir defasinda Kadikoy'de bir selpak saticisi o kadar icten selpak almami istedi ki kiyamadim; kendisine 1 TL verdim selpak 1.5 TL dedi ayibin da bu kadari olur; insan bu kadar serefsiz olur; ayip denen bir kavram var; hem duygularimi somur hem de 10 tanesi 1 TL olan seyi 1.5TL'ye cikar.

Bugune kadar yardim alan bircok insan benden ailemden iyi durumlara geldi. Yardima muhtac olmayip bir suru yardim toplayanlar gordum.

Simdi devlet gelir testi yapacakmis; anketli ne gerek var ankete; bir ag kursunlar kim hangi mali nasil aliyor; kimin ne kadar geliri var tespit etsinler. Universite de babasi kayit disi calisan; kayit disi gelir elde eden o kadar cok kisi burs aldi ki; yesil kart ayri muamma; senet sepet isleri kalkti artik; harcamalarin nasil yapildigi malum; hepsi kayit altinda; ancak devletin herseyi gormezden gelme ve evrakla tespit etme huyu devam ediyor.
Yuzde 99'u musluman denen ulkede toplum vicdani sahtekarlikla ve hak yemekle dolmus; bunun yaninda Milliyetci olan toplumumuz vatanin degerlerini somurmek icin siraya girmis; hak arayan kimi solcularimiz hak yer olmus. Rabbena hep banacilar sarmis dort bir yanimizi. Keske hakim ilgili dilenciyi mahkum etseydi de emsal teskil etseydi.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…