Ana içeriğe atla

Baskasini doyururken kendini ac birakmahttp://www.ntvmsnbc.com/id/25315940/
Haber Ntv'den kacak isciyi kovarken turisten oluyoruz demisler. Ne kadar da carpitiyorlar. Ulkeye gelen turistlerin geceleme sayilari belliyken turizme darbe vuruluyormus gibi gorunuyor. Ancak Guney'de agirlikli olmak uzere ulkenin bircok yerinde ozellikle de Turizm sektorunde kacak calisan bir suru insan var. Yine zengin ailelerin evlerinde kacak statusunde calisan bayanlarda agirlikta. Vergisini veren vatandasa da isverene de ayip.
Yeni yasa guzelmis gitsin gelmesin 90 gun ; ulkesinde kalsin oncelikle. Olaylari hemen carpitiyoruz. BDT ulkelerinden turist gelmeyecekmis; BDT ulke vatandaslarina zaten burada BDT'liler hizmet ediyor. Oncelikle onlar ayiklansin.

Birde ev islerine giden ama vergiden muaf bayanlar var. Bugun ayda 1000 TL kazananin maasindan Haziran ayi itibariyla yaklasik 50-60 TL gelir vergisi kesiliyor; bircok isveren iscileriyle anlasip maaslarin bir kismini elden veriyor. Parayi yasal yoldan dogru durust kazanan isci hem gelir vergisini veriyor hem de zaten kazandigi parayi tasarruf edemedigi icinde tum harcamalarinda da devlete vergisini oduyor; fazla kazanana hicbirsey olmuyor. Bugun bankada 100000 TL parasi olandan vergi alinmiyor; ama 1000TL para kazanan vatandastan zor gecinen vatandastan vergi kolayca aliniyor. Adalet duygusu iyice yok oluyor.

Yabanci isci calismasin; kacak isci calismasin demek biraz da insanligimizla celisiyor gibi oluyor ama baskasini doyururken kendimizi ac birakmayalim.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…