Ana içeriğe atla

Yelpaze Genis; duzen tekCubbeli Ahmet Hoca tutuklandi; bu tutuklanmanin ardindan AKP doneminde tutuklananlarin sayisi artti; cesitlilik var. Gazeteci, Milletvekili,din adami bircok insan hapishanelerde; bu da AKP'nin tum toplumu kucaklamasini engelliyor. Bu engelleme de AKP'nin yuzde 50'yi yeterli gordugunu gosteriyor.

Peki, AKP bu isimleri gercekten masum ve muhalif olduklari icin mi gozaltina aldiriyor; bunu gercekten AKP mi yapiyor; yoksa emniyete saglanan guvenli bir ortamin sonucu Emniyetin yaptigi bir operasyon mu diye sorgulamak lazim.
Sike sorusturmasinda once Aziz Baba parayi verir; maclari alir diyen Fenerbahceliler bile bugun Aziz Yildirim masum diyorlar; masum olan insanlar icin sike yasasinda acele duzenleme yapiliyor; ondan sonra bizimde buna inanmamizi bekliyorlar. Sike yasasindaki tavir gosterdi ki bugun hapishanede olanlar AKP'li vekilleri bile rahatsiz ediyor.
Tutuklu gazeteciler konusunda ve Mehmet Haberal konusunda tam manasiyla bir fikir sahibi oldugum soylenemez; ancak Tuncay Ozkan bu ulkeyi germe adina mitingler duzenleyip sandik oncesi AK Parti'ye korku yasatmak istemedi mi; istedi o zaman bir darbe icinde oldu; olmadi mi olmustur gibime geliyor.
Ordu bu ulkede surekli sandik basina mudahele girisimlerinde bulundu; o zaman diyebilir miyiz; herkes Masum AK Parti suclu diye.
Cubbeli Ahmet Hoca'nin Jet Skili goruntuleri gazetelerde; kasedi internet sitelerinde yayinlanmadi mi; yayinlandi. O zaman. Sunu soyleyebiliriz bu insanlarin yargilamalari uzuyor; uzadikca da insanlar rahatsiz ediyor.
Insanlarin yargilama ya da tutuklu kalma surelerini kisaltmak gerekir. Peki bu operasyonlar neden AKP zamaninda oluyor; sundan gecmiste Koalisyon vardi; herkes birinin adamiydi; bugun oyle olmadi. Sadece bir partiye yakin olanlar avantajli.
Basina ozgurluk diyen CHP'nin onde gelen milletvekillerinden Muharrem Ince ; uyurken fotograflari cekildi; diye basin mensuplarina tepki gosterdi; cekmesinler dedi; simdi basina ozgurlukle en ufak bir fotografa tahaamul edememe durumunda olan biri nasil olurda Basin ozgurlugunu samimiyetle savunduguna inandirir bizi.
Demiyoruz ki AKP; ozgurlukcu bir parti ancak mevcut partilerin birbirinden farki yok; AKP daha halkin icinden insanlardan olusuyor; o yuzden iktidarda; bizim amacimiz elestirilenin once duzen olmasi; duzeni degistirebilirsek; o zaman amacimiza ulasabiliriz. O zaman bu ulke degisebilir.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha