Ana içeriğe atla

Maas da Arabesk SorgulamalarDaha once de Fatih Terim'in maasiyla gundeme gelen maas uzerinden sosyal adalet arama girisimleri devam ediyor. Simdi de Sirri Sakik ve meslekdaslarinin maasi gundemde. Daha once Sirri Sakik Fatih Terim'in maasini gundeme getirmisti.http://www.sivyus.net/2008/10/futbolun-iinde-sosyal-adalet-arama-gol.html
Turkiye'de; dis temsilciliklerde; Kuzey Kibris'ta yurdun 4 bir yaninda konusulan konularin bassinet yields alinacak bilet; o bilete vuracak ikramiye konusuluyor bir baska konusulan konu daha var; o da Milletvekili emeklileri hakkinda yeni duzenlenme. Ben CHP vekili Ahmet Toptas'a katiliyorum. Bugun iyi kalitede bir takim elbise 750-1000 TL'den baslarken; Milletvekili 9000-10000 almis cok da degil; gonul ister ki herkesin refah seviyesi yuksek olsun; ancak bizlerin dusuk diye onlarinda dusuk olmasin; olmasin ki farkli yollara basvurmasinlar.

 Bugun doktorundan; ogretmenine; polisinden; zabitasina maaslar istenilen seviyede degil; devlet de calisanlar yine de nispeten sansli; Ozel sektor calisanlarinin o sansi da yok; bircok yerde asgari ucretten hallice calisan vatandas bunun sigorta primlerine yansimamasi sonucu emekli oldugunda Asgari ucret uzerinden maas aliyor. Milletvekili ile karsilastirinca zor; zor da bastirdigi afislere o kadar para veren bu adamlarin; degirmeninin suyu bir yerden gelmek zorunda birakinda maaslarindan gelsin; birakin vekillik yapan kiyak emekli olsun; tamam vatandas 25 yil calisip olamiyor ama bu adamlar en iyi dusunceyle. Islerini birakip gelip vekil olmaktalar; birazcik da iyi para alsalar zarar mi gelir; bence gelmez.

Vatandas olarak vekil maaslarina; vekilin kiyak emekliligine gosterilen tepki cogu kez; arabesk kaliyor. Milyarlarca lira kara para dokulen futbol maclarini izlerken kabarmayan adalet duygumuz sozkonusu vekil maasi gibi arabesk bir konu olunca hemen kabariveriyor.

CHP'li Kilicdaroglu karsiymis; ne kadar da asil bir durus degil mi; muhalefet olunca gececek yasaya ben karsi dururum; ama gecenlerde Muharrem Ince'de yakiniyordu vekil maaslarindan.

Su noktada sevgili vekillerimiz elestirilebilir; bizimle ilgili olan yasalarin cikmasi zaman alirken bu pasalar beyler elindeki yetkiyle ilk olarak kendi yasalarini cikariyorlar ki; bu da kaderin cilvesi olarak kayitlarimiza gecsin.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Bıyıklı Canan ağdalı Can

Kadınlar hayatın her alanında geri mi kalıyorlar, aslında bakınca biraz evet, bu evetin nedeni de kadınlar alınmasın, uğraş alanlarını daha fazla erkek erin yoğun olduğu alanlara kaydırıyorlar. Kadınların özellikle pozitif ayrımcılık talepleri beni çıldırtmak için yetebiliyor. Kadınlar her alanda var olmak istiyorlar, bunun ana sebebi de şu ki, erkekler kendilerini hep üstün gördükleri için kadınlarda eşitliği yakalamak istiyorlar, oysa kadın da erkek de kendi içinde yetenekleri olan ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken cinsiyetler, oysa biz aynı kefeye koyuyoruz onları, iş bu yüzden pisuarda işemek isteyen kadınlar türüyor, diğer yanda da hamile erkekler, her şey eşit olmak adına. Artık kadınlar baş kaldırıp kendi çocuklarını da kendilerini doğurmaya karar veriyorlar. Sperm bankası diye bir olgu ortaya çıktı. Kıyafetler bir yandan unisex olma yoluna giderken bir yandan da etek giyen erkekler türüyor. Ağda yapılması da erkekler arasında yaygınlaşıyor. Manikür, pedikür de çabası, bırak

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.