Ana içeriğe atla

Huseyin Avni Danyal'dan Aziz Yildirim; Cemile'den Vefa Kucuk; Nuri'den Sekip Musturoglu cikar mi?Oyle bir gecer zaman ki; insan diyor ki bu kadar mi dramatik dizi olur; bir ailenin basina bu kadar mi kotuluk gelir; bilemiyorum. Hepimizin hayatinda ayri ayri olabilecek acilari toplamislar bir insan gurubuna yuklemisler; en son dun aksam Aylin ile Soner evlenemedi cunku Murat agabeyine olan kirinligini basina silah dayayarak odetti. Aslinda hepimizin hayatindan birseyler var; oyle bir gecer zaman ki deniyor; ama gecmemis.

Ben o dizideki Nuri karakterini her nedense Sekip Musturoglu'na benzetiyorum; tabi bu durumda Kenan(Huseyin Avni Danyal) Aziz Yildirim olur mu; neden olmasin; oradaki Cemile-Kenan rekabeti biraz Vefa Kucuk-Aziz Yildirim donemini de andirmiyor degil hani; diziyi Futbola da uyarladik ya helal olsun bize.
Bir kadinin once kendisi aldatilmis; hem de Bir Hollandali ile. Kizlarindan Berrin sevdigi adam Ahmet icin kendini feda etmis; bir baska kizi yine asil asik oldugu adam Soner ile evlenememis; oglu Mete; serserilerin elinden kiz kacirmis; ogretmenine asik; kucuk cocuk Osman bile sevdigi kiza ulasamazken; iste boyle bir ortamda ayakta durmaya calisan aile.

Yaprak dokumundeki Ali Riza'nin mucadelesinin yerini Oyle bir Gecer Zamanki de Cemile almis; Oguz gibi kotu adamlarinin yerini de Hakan gibi iyi olmaya calisan adamlar almis, aslinda fark bu.
Acinin bal eylendigi dizileri seven bir toplumun her bireyinin kendinden birseyler bulabildigi bir dizi. Acilarimizi basimiza gelenleri bize hatirlatan acimiza aci katan dizi belki de bize diyor ki; herseyin ilaci zaman ne de olsa adindan belli Oyle bir Gecer Zaman Ki.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Bıyıklı Canan ağdalı Can

Kadınlar hayatın her alanında geri mi kalıyorlar, aslında bakınca biraz evet, bu evetin nedeni de kadınlar alınmasın, uğraş alanlarını daha fazla erkek erin yoğun olduğu alanlara kaydırıyorlar. Kadınların özellikle pozitif ayrımcılık talepleri beni çıldırtmak için yetebiliyor. Kadınlar her alanda var olmak istiyorlar, bunun ana sebebi de şu ki, erkekler kendilerini hep üstün gördükleri için kadınlarda eşitliği yakalamak istiyorlar, oysa kadın da erkek de kendi içinde yetenekleri olan ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken cinsiyetler, oysa biz aynı kefeye koyuyoruz onları, iş bu yüzden pisuarda işemek isteyen kadınlar türüyor, diğer yanda da hamile erkekler, her şey eşit olmak adına. Artık kadınlar baş kaldırıp kendi çocuklarını da kendilerini doğurmaya karar veriyorlar. Sperm bankası diye bir olgu ortaya çıktı. Kıyafetler bir yandan unisex olma yoluna giderken bir yandan da etek giyen erkekler türüyor. Ağda yapılması da erkekler arasında yaygınlaşıyor. Manikür, pedikür de çabası, bırak

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.