Ana içeriğe atla

Bakalım fındık iyi gelecek mi?

Orduspor, büyük bir atılım yaptı. Yıllarca adı Türk takımlarıyla anılan Hector Cuper ile anlaşarak, Türkiye'ye yeni büyük bir ismin gelmesini sağladı. Aslında bu ülke ne hocalar gördü, Dünya Kupası kazananı da geçti, Avrupa Kupası alanı da, bu ülkede nice isim yapmış hocalar çalıştı, ne değerli adamlar geldi kıymet bilemedik. Şimdi de Cuper'in hocalığını eleştirme şansı yakalarız. Bu ünlü hocanın Transfer Markt sitesine göre  Cuper'in galibiyet yüzdesi %39 Beraberlik 27 ve kaybetme şansı da %33.

Cuper'in başarıları arasında Mallorca 1998 yılında İspanya ligi 3.sü yapmak var, o zaman kadar ki, en iyi sezonu o sezon olmuş Mallorca'nın. Real Mallorca şimdi eski günleri arıyor olsa da Cuper döneminde ivme kazanmıştı. Daha sonra Valencia'nın başına geçen Cuper Burada 2  final birden kaybediyordu.
Real Madrid       (1) 3 Valencia CF       (0) 0 
39' 1-0 R: Fernando Morientes
67' 2-0 R: Steve McManaman
75' 3-0 R: Raúl 

Real Madrid CF(trainer Vicente del Bosque)
 1-Iker Casillas; 2-Michel Salgado (4-Fernando Hierro 84) 3-Roberto Carlos, 
 18-Aitor Karanka, 3-Iván Campo, 8-Steve Mc Manaman, 6-Fernando Redondo, 
 11-Iván Helguera, 7-Raúl González, 19-Nicolas Anelka (5-Manuel Sanchís 79),
 9-Fernando Morientes (11-Savio Bortolini 71).
Valencia CF (trainer Héctor Cuper)
 1-Cañizares; 20-Angloma, 5-Djukic, 2-Pellegrino, 22-Gerardo (11-Ilie 68); 
 6-Mendieta, 14-Gerard, 8-Farinós, 18-Kily González; 7-Claudio López, 10-Angulo.

2000 yılında Real Madrid'e kaybeden Valencia 2001 yılında ise Bayern Munich'e penaltı atışlarıyla kaybediyordu.Valencia sonrası yükselişini sürdüren Cuper 2001 yılında kariyerine İnter ile devam ediyordu.İnter sonrasında Mallorca dönse de burada aradığı çıkışı bulamayan Maloorca takımıyla da yollarını arıyordu.Daha sonra İspanya liginde kariyerine Betis ile devam eden burada aradığını bulamayıp yine yoluna Parma'da devam etmek isteyen, burada tutunamayınca, Gürcistan çalıştırıp bize iyice yaklaşan Cuper, Aris takımına 2009 yılında geçmiş, takım UEFA kupasında son 32 ye kalmıştı.2011 Haziranında İspanya'da Racing Santander ile anlaşan ama ligde sonuncu olan takımı bırakan Cuper Küllerinden doğup Orduspor'a hayat ve kendisine hayat verme peşinde, bakalım, Hector'a fındık iyi gelecek, enerji verecek mi?


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha