Ana içeriğe atla

58 Fenerbahce'nin Plakasi Mi?Sike sorusturmasi devam ederken; dilimize bir 58. Madde dolandi ve herkes konusmalarini bu minvalde yapiyor. Sike sorusturmasi surecinde sureci en iyi yoneten 2 kulup var; bunlardan biri Fenerbahce digeriyse Galatasaray. Fenerbahce haklarini koruma yoluna giderek; alacagi muhtemel kume dusme cezasini nerdeyse ekarte etmek uzere. Diger yandan Galatasaray ise onurlu bir durus sergilemekte.Futbola sahip cikan tek kulup konumuna getirdi kendisini.

Yildirim Demiroren kupayi istemiyoruz diyerek bir blofun icine girdi ve dekoder alin cagrisi yapti.Futbol ekonomisini ahlakin onunde tutuyor. Marka degerinin korunmasi cabasinda.

Trabzonspor; yanci olarak Sampiyonlara ligine gitti; kimi maclarda adi gecti. Cok takildilar bu meseleye ve bu seneki durumlari belli; gecen yil sahada cok onceden kazanacaklari sampiyonlugu kaybettiler; bu yil durumlari hic ic acici degil. Fenerbahce gecen sezondan daha yipranmis bir kadroyla ilk yarida daha fazla puan alirken; Trabzonspor kendisini yipratti ve gecen yilin ilk yari puanina dahi ulasamadi. Fenerbahce sampiyonlugu sahasinda kazandigini ispatlamak istercesine cirpinirken; Trabzon basarisini sahada taclandiramadi ve oda kotu bir sike yonetimi gosterdi.
Diger kuluplerin pek sesi cikmadi onlar zaten ekonomik kaygilari on plana cikardilar. Trabzonspor ozden gitmek sampiyonluk benim hakkimdi dedi; ancak bunu sahada gosteremedi. Bu da Trabzon'a puan kaybettirdi; aslinda onlarin sahada kazanmasi gerekiyordu ya da saha disinda olayin ozune inmeleri gerekirdi yapmadilar.

Galatasaray iste Trabzonspor yapamadigini yapti; yani olayin ozune inerek sike varsa cezasi verilmeli dediler ve net bir tavir ortaya koydular. Bu arada Bursaspor'dan pek ses cikmadi.Eskisehirspor'da olay aciklandigindan beri basiretli bir yonetim tablosu gosterdi. Besiktas'in Tayfur Havutcu'ya sahip cikmasi da yerindeydi.
En dogru hareketi kendileri acisindan yapanlarda Fenerbahce ve Galatasaray'di. Bizim acimizdan da Galatasaray dogru tavir icinde; Fenerbahce ise sike yaptiysa itiraf etmeliydi; yok yapmadiysa 58. Maddeye takilmadan yoluna devam etmeliydi.
Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Bıyıklı Canan ağdalı Can

Kadınlar hayatın her alanında geri mi kalıyorlar, aslında bakınca biraz evet, bu evetin nedeni de kadınlar alınmasın, uğraş alanlarını daha fazla erkek erin yoğun olduğu alanlara kaydırıyorlar. Kadınların özellikle pozitif ayrımcılık talepleri beni çıldırtmak için yetebiliyor. Kadınlar her alanda var olmak istiyorlar, bunun ana sebebi de şu ki, erkekler kendilerini hep üstün gördükleri için kadınlarda eşitliği yakalamak istiyorlar, oysa kadın da erkek de kendi içinde yetenekleri olan ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken cinsiyetler, oysa biz aynı kefeye koyuyoruz onları, iş bu yüzden pisuarda işemek isteyen kadınlar türüyor, diğer yanda da hamile erkekler, her şey eşit olmak adına. Artık kadınlar baş kaldırıp kendi çocuklarını da kendilerini doğurmaya karar veriyorlar. Sperm bankası diye bir olgu ortaya çıktı. Kıyafetler bir yandan unisex olma yoluna giderken bir yandan da etek giyen erkekler türüyor. Ağda yapılması da erkekler arasında yaygınlaşıyor. Manikür, pedikür de çabası, bırak

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.