Ana içeriğe atla

Unsuz kabahatlerimizi unlulestiren haller.Selma Ann Desmond olmus; Ali Taran'in eski eski. Ali Taran'in eski esi olmasinin yaninda ayni zamanda kansermis. Ali Taran ile ilgili aciklamalari da var. Unlu camiasinda belli yas ustu erkeklerin genc kizlara ilgisi oluyor. Nitekim Ali Taran'in yeni esi Ayse Ozyilmazel'in babasi yine unlu sanatci Neco'da daha genc bir kadinla evlendi. Aslinda birazda ilahi adalet.

Unluler dunyasinda; daha dogrusu gunumuz dunyasinda insanin vakti bircogu is alaninda geciyor ve bu unlulerin bircogu is ziyareti adi altinda eslerini aldatiyorlar. Gelisen tip bu tip erkeklerin; maddi imkanlari da var; guclerini zinde tutuyor. Onlarda daha cok cinsel tercihleri ve de elbette bosluklarda yasiyorlar; daha fazla heyecan adina gidip daha genc kadinlarla beraber olabiliyorlar.

Burada aslinda Selma Ann Desmond'un olumunu gundeme tasiyan icinde aci barindirmasi; aldatilan ve kanser olmus bir es hikayesi oldukca dramatik oldugu icin; ajite edilerek medyaya gundeme sunuluyor. Olene kadar kadinin dahi bilmeyenler duymayanlar simdi Ali Taran'a saldiriyor; oysa gundelik hayatimizda o kadar fazla Ali Taran var ki; ne var ki biz sadece kendi hayatimizdaki bosluklarimizi; ofkelerimizi unluler uzerinden ortaya dokuyor ve kusuyoruz ortaliga; yoksa bizlerde pek sut ve ak kasik ortaminda parlak kariyerlere sahip degiliz.

Sahip olmadigimiz degerleri unluler ustunden kendimize kizarak ariyoruz. Aldatilan kadin; aldatan erkek o kadar cok ki; ayrica kanser olmasa bile insani kanser edebilecek bir durum. Ali Taran degil aslinda sucluluk duymasi gereken biziz. Degerlerimizi modernize adina; birkac diziye kurban veren biziz; suclu olmasi gereken.

Sent from my BlackBerry® wireless device

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha