Ana içeriğe atla

AKP, iktidarda başkası var sanıyor.

Ömer Dinçer, Öğretmenler başka işlere yönelsinler demiş, Türkiye'de atanamayan Öğretmen sorunu var. Devlet politikası aslında acı bir noktaya gelmiş durumda , her sorunun çözümü pek eğitimde aramıyoruz, bizim aradığımız çözümlere bakınca Polis de arıyoruz. Devlet her üniversite mezunu 6 ay içerisinde polis yaparken eğitimde böyle bir çalışma yok. Eğitimde yatırımın yapıldığı alana bakıyoruz, akıllı tahta falan. Devletin kaç öğretmene ihtiyacı var bilinmez ama şu açık ki bu kadar öğretmeni istihdam etmek istemediği malum.

Herkes öğretmen olma peşinde, kolay meslek gibi geliyor, tatil verilen güvencelere bakınca insan öğretmen olup, devlete sırtını da dayamak istiyor. Aynaya hep bir tarafından bakmamak lazım, nerede o eski öğretmenler. Bu ülkenin kendi içinde çelişkileri var, Üniversite bekleyen onlarca geç, sonra mezun olup iş bekleyen gençler, olmayan istihdam, verilmeyen, verilemeyen kaliteli eğitim. Bu ülkede tam Nasreddin Hoca hikayesi gibi, herkes haklı.

AKP de şu sorun var, hep sokakta ki adam gibi açıklama yapıyorlar, oysa devlet olmak bazı açıklamaları yapmaktan insanı alıkoyar, siz hükümet ediyorsanız, politik olmalısınız, durumu idare etmelisiniz. Bizim o kadar Öğretmene ihtiyacımız yok, gidip başka iş yapsınlar dediğinde senin eksi hanene yazılır, o evde oturan öğretmenin babası söylesin. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Bıyıklı Canan ağdalı Can

Kadınlar hayatın her alanında geri mi kalıyorlar, aslında bakınca biraz evet, bu evetin nedeni de kadınlar alınmasın, uğraş alanlarını daha fazla erkek erin yoğun olduğu alanlara kaydırıyorlar. Kadınların özellikle pozitif ayrımcılık talepleri beni çıldırtmak için yetebiliyor. Kadınlar her alanda var olmak istiyorlar, bunun ana sebebi de şu ki, erkekler kendilerini hep üstün gördükleri için kadınlarda eşitliği yakalamak istiyorlar, oysa kadın da erkek de kendi içinde yetenekleri olan ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken cinsiyetler, oysa biz aynı kefeye koyuyoruz onları, iş bu yüzden pisuarda işemek isteyen kadınlar türüyor, diğer yanda da hamile erkekler, her şey eşit olmak adına. Artık kadınlar baş kaldırıp kendi çocuklarını da kendilerini doğurmaya karar veriyorlar. Sperm bankası diye bir olgu ortaya çıktı. Kıyafetler bir yandan unisex olma yoluna giderken bir yandan da etek giyen erkekler türüyor. Ağda yapılması da erkekler arasında yaygınlaşıyor. Manikür, pedikür de çabası, bırak

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.